lucille

Mohu darovat krev?

Dobrý den,
Chci se zeptat jestli je nějak možné darovat krev i v případě že nemám požadovaných min. 50kg? Jsem zdravá, všechny požadavky splňuji, jen prostě nemám těch 50 kg. Tak se chci zeptat jestli jde nějakým způsobem zařídit abych mohla darovat krev? Je mi 22 let a má váha je 44 kg, ale vzhledově jsem normální postavy ani moc hubená ani moc tlustá. Tak prosím o nějakou vaši radu, nebo jestli myslíte že to neberou v nemocnici tak vážně a šlo se jen domluvit? Děkuji za všechny vaše rady.

Nejlepší odpověď
Emefej

Snaha je chvályhodná. Ale ta pravidla stanovili odborníci a zřejmě je k tomu dovedly nějaké závažné důvody.

Další odpovědi
Klaproth

Zeptej se svého lékaře. Pochybuji, že v tvém případě udělají výjimku. Předpis je předpis.

Radius

Zajdi za svým obvodním lékařem a řekni mu to, on ti řekne, zda můžeš a jak postupovat.

U nás v rodině jeden člověk také dával pravidelně krev, když byl mladší a zdráv. Nedělalo mu to problémy.