Nevědoucí111

Mohu čočky namočit do vody nebo do roztoku ophtal?

Přišly mi čočky a není v nich tolik roztoku a není je čím zavřít … mohu je dát tedy do roztoku na vyplachování očí ophtal nebo vody ? Stalo by se jim něco jesou nedioptrické barevné

Odpovědi
www

Namočit to můžeš třeba do kyseliny, do očí bych si to pak ale nedával 😁
Mnohem vhodnější bude postup od výrobce.
Názor

cochee

Do obyč vody radši ne, ten Ophtal by šel, ale taky bych to s ním nerad zkoušel. Kromě roztoků přímo doporučených výrobcem je nejlevnější asi fyziologický roztok, například Optosol. Fyziologický roztok není nic jiného nežli izotonický roztok chloridu sodného. Je to drahé jak psí krev, běžná cena přes stovku za čtvrt litru, ale furt asi levnější než ty speciální roztoky. Kde jsou časy, kdy mi ho v lékárně namíchali tři deci za sedm kaček… ☹ Namíchal bych si ho i sám, páč jsem vzdělání chemického, ale nemám přístup k dostatečně přesné váze a dostatečně čisté soli ☹

Děda Louda

Čočky můžeš, s kočkami to nezkoušej.