Avatar uživatele
hornik.

Mohu chytit na ulici revizora a chtít po něm aby se mě legitimoval? Kdy zahodit jízdenku, po zakoupení, nebo po použití?

"Dopravní koncern ICOM transport se rozhodl s „černými pasažéry“ bojovat a upozorňuje: nezahazujte jízdenky ihned po zakoupení, budete je potřebovat při kontrole revizora. Ty na linkách koncernu z Vysočiny nyní potkáte mnohem častěji než dříve.
Dopravní koncern ICOM transport pomáhá zajišťovat základní dopravní obslužnost ve velké části ČR. Řidiči jednotlivých dceřiných společností proto mají srovnání mezi kraji a shodují se, že pokusy o podvod jsou všude stejné. Situace, kdy si někdo padělá průkazku ZTP, školní průkaz, nebo doklad o příslušnosti k PéTéPákům je stále častější. Dokládá to i zjištění společnosti, která kontroluje dodržování přepravních předpisů autobusové dopravy po celé ČR. V prvním čtvrtletí zjistila inspekce jenom na linkách koncernu ICOM transport desítku podvodů. Předsedkyně představenstva koncernu Kateřina Kratochvílová dodává: „ Mimo kontroly externí společnosti si zajišťujeme revize i prostřednictvím svých zaměstnanců a víme, že tyto případy jsou mnohem častější“.

ICOM transport chce zamezit nárůstu podvodů a do svých autobusů proto začíná častěji nasazovat interní revizory. „Nechceme aby trpěli lidé roztržití, kteří jízdenku ihned po zakoupení někam založí. Proto měla přednost osvěta u cestujících. Vylepili jsme na autobusy informaci o možnosti kontroly a případné pokuty. Nyní - několik týdnů po té - se v autobusech rozjedou i naši revizoři.“: upřesňuje Kateřina Kratochvílová. Na inspekci a možnost pokut, upozorňuje výrazná samolepka delší dobu. Vylepená je vždy u nástupních dveří. Nyní přichází čas kontrol a revizorů. Každý z nich je vybaven průkazkou se jménem a číslem, byl odpovídajícím způsobem proškolen a zná přesně povinnosti a možnosti, které mu ukládá přepravní předpis. „Věříme, že poctivý cestující případnou kontrolu pochopí."
Doplňuji:
Syde, nejsem tak uvědomělý abych se sdílel na stejném fb. Patrně stačí hledat. Dnes se tomu říká googlovat. Stránka která mě zviditelňuje je tady; http://www.icomtransport.cz/…

Jestli umíš a myslím že mnozí toho ví víc než já, tak můžeš odpovědět i sem;
http://www.odpovedi.cz/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Syd před 4053 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ako bežný občan nemáte právo nikoho legitimovať. Revízor má právo kontroly - musí sa preukázať oprávnením kontrolovať, odznak, preukaz - len v dopravnom prostriedku svojej dopravnej spoločnosti. Takže napríklad revízor z Kladna nemôže kontrolovať cestujúcich v Ostrave.
Doklad o zaplatení cestovného, lístok alebo časový predplatný lístok (električenku) musí mať cestujúci u seba počas celej doby cestovania a na požiadanie revízora sa ním preukázať. Takže zahodiť až po opustení autobusu (električky, trolejbusu) a následneho opustenia priestoru zástavky.
PS.
Na ten článok stačilo dať odkaz...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Revizor se prokazuje při výkonu služby služebním odznakem nebo průkazem, a jízdenku máš mít u sebe po celou dobu jízdy i při vystoupení z dopravního prostředku.

Nerozumím tomu, jaký může mít normální slušný člověk problém s revizorem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Ani jedna z těch otázek není smysluplná (1.proč by se vám měl na ulici legitimovat, kontroloval by vás v autobuse 2.proč by někdo zahazoval jízdenku, když ví, že může bejt kontrolovanej revizorem). Patrně jste se chtěl podělit o zajímavý článek. Měl jste si to radši dát na zeď na fb ;-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování