cizrna

Mohu chodit do menzy na obedy?

Mohu chodit do menzy na obědy, aniž bych byla zaměstnankyní firmy nebo do univerzitní menzy, aniž bych byla studentkou?
Jsou určené i pro veřejnost?

Konkrétně menza Vysoké školy ekonomické v Praze?

Původní část otázky
… do Menzy …

Nejlepší odpověď
Lamalam

Některé jsou pro věřejnost, některé nejsou.

Jak to chodí konkrétně v menze VŠE v Praze netuším, zeptej se tam, já to za tebe dělat nebudu.

Další odpovědi
briketka10

Tady je kontakt na VŠE : http://www.vse­.cz/kontakt.php
Stravování netuším, jestli je pro veřejnost.
http://www.vse­.cz/menza/index­.php

ivzez

Do Menzy na 99,99 % ne, ani s menzou by to nebylo jednoduché.
Jestli se nic nezměnilo, mohou se v menzách stravovat jenom studenti
(VŠ) a zaměstnanci.

quentos

Taková menza na rektorátě MU v Brně vařila i pro veřejnost, takže to možné je – vám skutečně nezbývá, než se zeptat přímo tam. Počítejte ale s tím, že to budete mít dražší než studenti.

Dochy

Za doby mých studií (cca 10–15 let zpátky) se režim v menzách ČVUT postupně měnil a blížil k veřejným restauracím a jídelnám s výhodami pro studenty. Pokud se Ti tu neozve někdo přímo se zkušenostmi s konkrétní menzou, budeš se muset zepat přímo u nich…

Vzhledem k tomu, že z odkazu briketky se lze proklikat na ceník, kde jsou uvedeny ceny pro studenty/pro zaměstnance/pro cizí strávníky považuji za téměř jisté, že je možné se tam stravovat. Možná to bude chtít nějakou formu registrace…

Radius

Dnes dost školních jídelen nabízí stravování i cizím strávníkům (veřejnosti), píší to na svých internetových stránkách. Ceny jídel jsou malinko vyšší než pro studenty, ale je to vždy levnější, než v restauraci a někdy je možné si vybrat menší nebo větší (a dražší) porci. Výhodou je, že je možné si vybrat z několika jídel a jídlo je vždy čerstvé a kvalitní. Nekouří se tam a je tam klid, je to osvědčené, lze si to na týden vyzkoušet.

Dále v mnoha restauracích nabízejí „Polední menu“ (polévka + jídlo), kde je nižší cena a na výběr bývají 2 až 3 jídla.

Dále je možné si nechat jídlo vozit, některé firmy to nabízejí (že rozvážejí jídlo lidem a nebo do firem), jídlo je čerstvé a jen zchlazené, bývá to v miskách, ty stačí jen ohřát v mikrovlnce a může se to hned jíst. Dopravu po městě nemají drahou nebo je v ceně.

Dále pizzerie, špageterie a další restaurace nabízejí také rozvoz jídel po městě, platit to lze hotově nebo už i kartou.

Všechno tohle jsem nedávno vyzkoušel a spokojenost, jídlo bylo vždy kvalitní a nebylo drahé.

Hans51

quentos má pravdu, Masarykova univerzita opravdu umožňuje stravování „cizích“ (tedy těch, kteří nejsou studenti či zaměstnanci). Cena jídel je cca dvojnásobná.