huxa

Mohu býti v ČR zavřen za napsání knihy?

Románu, nikoliv nějakých filozofických spisů v kterých vyjadřuji svoji podporu nacismu, apod.

Přeci nemohu postavám ve své knize rozkázat, co budou dělat, oni to musí udělat, jinak by to nebyly ony a kniha by ztrácela na kvalitách. Může být prezentováno vše, co postavy dělají, nebo je potřeba cenzura v našem státu?
Doplňuji:
carpediem-a kdybych popsal v knize únos 50'000 kojenců, přesně krok po kroku? Na toto může dojít každý, tudíž by to nemělo nikomu vadit, že ano?

Nejlepší odpověď
carpediem

Pokud v knize nebudeš nikoho přímo navádět k trestné činnosti, tak cenzurovat nemusíš.

Návodem k trestné činnosti se může považovat třeba popis výroby pervitinu. Pokud bys to popsal podrobně tak, že by to podle toho šlo vyrobit, mohlo by to být trestné. To že postava bude hulit, nebo si to bodat trestné není.

Trestné by mhlo být, kdyby si i zneužil informace o obraně státu atd.

Další odpovědi
Lamalam

Za pouhé napsání rozhodně ne. Psát si může každý co chce.

Agneta

Za pouhé napsání rozhodně ne. Psát si může každý co ovce. :DDD

Lamalam, mám to správně?

PetrXY

Pokud se tvé románové postavy nebudou pravdivě vyjadřovat o Romech, Muslimech, Židech a např. katolické církvi, tak tě nezavřou.

kablik

nech se zastřelit dříve než začneš psát, budeš bez problémů…