BelLeVi

Mohu být dyskalkulik nebo je to má hloupost?

Počítám na prstech a občas se přistihnu při tom, že přemýšlím nad tím kolik je 6+7. Neumím moc dobře odečítat (77–38 je pro mě tabu). Úloha typu jak dva lidi vyjeli z bodu A a já mám vypočítat v kolik hodin se setkají v bodu B je pro mě naprosto nepochopitelná a dva příklady na rovnice mi dnes trvaly udělat hodinu a to vedle mě seděla máma a pomáhala mi.

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš být dyskalkulik – ale přiložený popis k diagnóze nestačí…
😉
Navštiv psychologa – od něj se dozvíš více.

Další odpovědi
mosoj

Spíš neumíš logicky uvažovat. 77 – 38 se nazpaměť nenaučíš. Výpočet si musíš v hlavě rozložit na jednoduší počítání.

Jamajka

Já sama „mám“ dyskalkulii, a řekla bych, že je to dost možný ;). Ale to já samozřejmě posoudit nemohu…

ivzez

Ty nezvládneš od 77 odečíst 40 a k výsledku přičíst 2?
(77 – 40) + 2 = ??

Na dálku se samozřejmě nedá nic posoudit,
ale podle mne jde spíše o nezvládnutí základů
a o neporozumění principu řešení různých
typů úloh. Zkus doučování.