zjentek

Mohu bez starosti užívat tento přípravek?

https://www.vi­tasprint.de/
https://www.vi­tasprint.de/was-ist-vitasprint-b12

Není to na předpis? Může mně to uškodit? Neumím německy.

Jsem poslední dny nějak nesoustředěný a mám POUZE a čistě vnitřní pocit, že B12 bych užívat mjel. Nemluvě o, že krabici tohoto přípravku nám doma ve spíži a nevím proč. Proto se na to ptám. ;)

A ještě drobná podotázečka- nebylo někde uvedeno, kdy a jak nejlépe produkt užít? Rámo? Večer? Na lačno? Mezi jídly? Na plné bříško?

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle Němců (Váš druhý odkaz) je Vitasprint B 12 léčivým přípravkem,
obsahujícím ve vysoké koncentraci vitamín B 12 v kombinaci s dvěma
bílkovinami (Phosphonoserin a Glutamin).

Mám dojem, že u nás by nešlo o léčivý prostředek, ale o doplněk stravy.

Podle mne by Vám tento přípravek neměl uškodit.
Je ale otázka, zda splní to, co slibuje (zvýšení výkonu, více energie).

Jestli přípravek není prošlý, můžete jej podle mne klidně užívat.
Před dalším objednáním bych ale doporučila poradu s lékárníkem.
Je možné, že něco podobného najdete i v našich lékárnách.
_______

Doplňuji:

Doplněk stravy Vitasprint B 12 vyrábí firma Pfizer.de. Odborná informace
(u nás: příbalový leták; PDF; německy): https://www.pfi­zer.de/filead­min/produktda­tenbank/pdf/Vi­tasprint_10_FI_01­.pdf

Máte k tomu ještě něco? Mohl byste to případně nafotit a někam vložit?
Podle toho letáku se ten přípravek vyrábí ve dvou formách.
(1) → malé lahvičky s práškem, který je potřeba rozpustit v přiložené tekutině
(2) → kapsle a tvrdé kapsle

Přípravek v lahvičkách je přislazen umělým sladidlem (2,5 g Sorbitolu/lah­vička).
Není-li (lékařem) určeno jinak, má dospělý (míněna osoba nad 12 let) užívat
jednou denně roztok z lahvičky nebo 3 × denně jednu kapsli.

Informaci, jestli před/po nebo během jídla jsem nenašla.

Poradila bych Vám si příbalový leták vytisknout a zeptat se
na vše některého staršího (větší pravděpodobnost, že bude
umět německy) lékaře nebo lékárníka.

Hlavně pozor na případné vedlejší účinky.
Další upozornění tam je pro diabetiky:
Obsah jedné lahvičky odpovídá ± 0,1 BE
(nevím, co znamená BE).

Další odpovědi
annas

Neumíte polsky? V Polsku totiž tento německý přípravek prodávají.
Je u něj delší popis než u německého letáku.

Ale uwaga! Mohou se objevit i negativní účinky

https://www.apo-discounter.pl/vi­tasprint-b12-ampulki-p-3869.html
https://www.i-apteka.pl/product-pol-48081-VITASPRINT-x-30-fiolek.html

U nás v Ostravě nabízejí německé bylinky i vitamíny, a tento typ nemají.

Edison

Otrávit se dá naprosto vším. I vitamíny. Je to jen otázka koncentrace a množství.

mosoj

B12 podporuje růst buněk. Neměl by ho užívat člověk, který má nějaký nádor i nezhoubný!! Nebo nějakou nemoc, jejíž podstatou je množení buněk.

zjentek

Ann, díky!

Zaleca się przyjmować rano, na pusty żołądek. Zażywać w okresie kilku/kilkunastu tygodni – już około 4–6 tygodni regularnego stosowania przynosi pozytywne rezultaty.

Mám tam ve špajzu 30sztuk, takže rezultaty asi nepocítím, ale… Díky moc! ;)

zjentek

Chci produkt zkusit, když už tady jednou je a zdarma!. Co na tom, že nadměrné užívání B12 zvyšuje riziko rakoviny plic až trojnásobně. Raději budu nemocný a fit, než zdráv a vyčerpán, bez energie…