CTTON

Mohou volit cizinci?

Třeba ukrajinci co tu jsou? …

Odpovědi
Drap

Většinou volit mohou, ale pouze na Ukrajině

Dochy

Peppa a Drap se mýlí (nebo dali neúplnou odpověď)
Právo volit v ČR je v rámci ČR omezeno na občany ČR pro volby do ústavních orgánů (sněmovna, parlament, prezident…)
Právo volit do územně správních orgánů mají i státní občané států, se kterými máme relevantní úmluvu (tuším že členové EU, ale bez záruky) pokud mají v dané obci přihlášený pobyt.

Pepa25

Právo volit má každý občan České republiky, který dosáhl věku 18 let.
Zdroj: Ústava ČR

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.