Jetrnice

Mohou trpět autismem i Židé?

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Aspartam

Určitě ano, nemají imunitu.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně ne, autismem mohou trpět jen registrovaní uživatelé serveru odpovedi.cz.

Je to podobné jako s jinýma nemocma.
Třeba AIDS můžou mít jen černoši, ale jen ti, co žijí v Africe.
ADHD můžou mít jen ženy, ale jen ty, co maj nohu menší velikosti než 39.
Rakovinu můžou mít jen pastafariáni.
Dyslexií zase můžou trpět jen potomci těch, jež praktikují dudeismus.

Teď opravdu, nemoci nebo genetické vady si „nevybírají“ své oběti podle jejich víry. Tudíž ano, žid, ateista nebo pastafarián můžou trpět autismem.

annas

Autismus využili v izraelské armádě, jak je možné přečíst na stránce Židovské listy

"O působení autistů v izraelské

Iraelská armáda jako celek projevila vskutku neobyčejný postoj k lidem trpícím autismem. Rozhodla se je nevylučovat, ale naopak podporovat jejich růst a vytvořit podmínky pro uplatnění jejich potenciálu. Faktem sice je, že po odchodu z vojenské služby budou tito lidé čelit novým výzvám, ale služba v armádě jim nesporně poskytuje zkušenost v překonávání překážek, učí je orientovat se v měnícím se prostředí a dotahovat do konce komplikované úkoly, dodává jim sebevědomí, učí je samostatnosti a v neposlední řadě otevírá dveře k dalším profesím."

https://zidov­skelisty.info/2016/05/0­1/o-pusobeni-autistu-v-izraelske-armade/

--
"Izrael má speciální analytickou jednotku složenou z autistů
I"Trénink zvládání stresu, panických záchvatů a hlavně samostatnosti je tak zbavuje jejich handicapu.

Výhodné je to i pro armádu: získává vysoce inteligentní členy, kteří sice občas mají krizové chvíle, ale dokážou svou práci dělat často lépe než počítače."

https://zpravy­.tiscali.cz/ra­in-man-v-armade-izrael-ma-specialni-analytickou-jednotku-slozenou-z-autistu-270382

zbyndo

Ja myslím že si tieto poruchy nevyberajú,nielen medzi rasami, rôznymi vierovyznaniami,ale niektoré poruchy neobídu ani zvieratká, napríklad psíkov,alebo mačičky

led

autizmus si nevyberá farbu pleti, národnosť, pohlavie, vek, ani vierovyznanie

Rokio

Samozřejmě. Je to nemoc jako každá jiná. S autismem se ale člověk musí narodit, protože je to vrozená nemoc.

Autista

Chceš říct, že jsem žid?

Pepa25

To je test, jestli tu projdou antisemitské otázky?

CTTON

Je to normální dotaz

CTTON

Jaký antisemitismus?

CTTON

Astaroh- podle víry? Věřících Židů je sotva 30%, zbytek je sekulární (tudíž mírně nebo vůbec nevěří)