Gami.Pet

Mohou to být všenky?

Dobrý den, už delší dobu u mého morčátka pozoruji něco hnědého v srsti o velikosti lupů, ale nevím jestli to mohou být všenky, protože jsem žádné příznaky jako drbání, neklid atd. nezpozorovala. Ven s ní chodíme, venku je strašně ráda, takže se jí to snažím dopřávat co nejvíce. Nevíte co by to mohlo být?? Děkuji mnohokrát.

Nejlepší odpověď
beer

Nevím, není foto..
„Samotné všenky jsou asi 1–2mm dlouhé bílé, šedavé či žlutavé ‚tyčinky‘, které rejdí v kožíšku. … Hnidy vypadají jako hnědé, šedé či černé tečky nalepené na chlupech. Jejich umístění je zprvu hlavně kolem zadečku, s nárůstem počtu se plocha zasažená hnidy zvětšuje.“
Doporučuji proto návštěvu veterináře.
Vet. praxe

Zdroj: http://cs.pet­club.eu/clanek/vsen­ky-u-morcat-17

Další odpovědi
Funna

nejjednodužší bude, když vezmeš morčátko na veterinu…

marci1

Mohly by být, ale bylo by potřeba je vidět. Zkus se podívat sem : http://www.ifau­na.cz/drobni-savci/forum/r/de­tail/836477/mor­ce-vsenky-prosim-o-pomoc