Kelt

No když se dívám na Policie v akci, že mohou násilím, s použitím donucovacích prostředků dovést skoro každého aktéra, který jim slovně odporuje, v poutech na služebnu, tak teoreticky mohou. Ale doufám, že se to nestane. I když na …ní turisté hned vypění.

Kepler

Funguje to trochu jinak. Pokud vím, na hranicích se testy nedělají, nanejvýš ti bezkontaktně změří teplotu. Po příjezdu je všem nařízena domácí karanténa a zdravotníci k odběru vzorku za tebou přijedou domů. Testy se provádějí na certifikovaných pracovištích.
Mimochodem, ten šéfredaktor Protiproudu, by zasloužil jít za katr kvůli šíření poplašných zpráv, nebo aspoň do blázince. V pandemii vidí začátek nové světové války…Takoví konspirátoři nám tu ještě chyběli.

Drap

Každý je povinný dbát vyhlášky vlády. V této situaci má platnost zákona. Zákon se musí dodržovat a pokud někdo nedodržuje může být i donucen. Na hranicích se odebírají vzorky, u podezřelých na nákazu. Některé testy dokáží vyhodnotit za 30 minut. Potom jdou vzorky na laboratorní potvrzení

elkon

Stav nouze, není výjimečný stav. A když máš dotazy, kontaktuj oficiální zdroje. Nevěř nějakým trapným plátkům. Pak se šíří poplašné zprávy a Hoax.

dubraro

Mohou, za asistence Policie.
Neplatí výjimečný stav, ale nouzový stav. Jsou to rozdílné pojmy.

Edison

Vážení, vykládáte tu nesmyly. Jeden v jednom, další v něčem jiném. Na hranicích se testy nedělají, rychlý test je ve vývoji a bude brzo, ono se to totiž taky musí VYROBIT. Policisté pochopitelně mají právo zamezit vstupu na naše území komukoli a kdykoli, kdy to stanoví zákon a to i násilím. Není pravdou, že cizinci půjdou do karantény, ty prostě otočej a vrátěj. Nyní tedy jsme právě v takové situaci, kdy to policisté udělat MOHOU a MUSEJÍ. Není žádný vyjímečný stav.

Pepa25

Je to jednoduché: Protiproud píše jako obvykle nesmysly.

zjentek

D;D;D; Keplere já tam ten odkaz přiložil naschvál, ať taky vidíte… (;

Kepler

I ty srandisto! 🙂