Damiana

Mohou stát v Karlových Varch – v období prohibice – dvě obří Becherovky?

Jedna u Becher's muzea, druhá (ta s výčepem) na Mlýnské kolonádě.
Z barů odstranili i sebemenší mrňavý plakátek třeba na Beefeater gin a vylepili Coca-Colu, ale tahle zelená „dvojčata“ se drží. Lidé se před nimi nostalgicky fotografují, někdo ty ladné tvary i pohladí a znalecky osahá, cizinci nespokojeně mručí, neboť si z Varů jako chuťovku mohou odvézt tak akorát oplatky bez „zapití“…

Doplňuji:
Omluva za chybu – Varech – ☹

Jinak – Šéf výroby Becherovky, Vladimír Darebník by sice z postu manažera pochopitelně z prohibice právem vytočený, ale to nemění nic na faktu, že výroba našeho nejslavnějšího bylinného likéru byla pozastavena. Becherovka nyní usilovně pracuje na jeho „odlehčené“ variantě.
http://byznys­.ihned.cz/zpra­vodajstvi-cesko/c1-57553130-becherovka-zastavila-vyrobu-zvazuje-prodej-lehciho-prohibicniho-likeru

Jste na něj zvědaví? Koupíte si „prohibiční“ Becherovku?

Nejlepší odpověď
anonym

Proč by nemohly, vždyť v Nařízení MZ není zmínka, že by se vztahovalo na nemovité plastiky, nota bene jde o dočasné pozastavení prodeje, jež má cca do týdne pominout.
Dnes bylo interview v TV se šéfem Becherovky, kdy ostře napadl dopady na poctivé likérky, kdy denní ztráty, včetně propadu vývozu, počítají na milióny a dále narůstají.
Doplňuji:
Věrozvěstové Metyl a Pančoděj – rychlá reflexe na českém netu, viz odkaz:

http://zpravy­.ihned.cz/ces­ko/c1-57547570-verozvestove-metyl-a-pancodej-podivejte-se-jak-cesi-vtipkuji-o-zakazu-alkoholu
Prohibiční bych klíďo ochutnal, bude mít sice grády jen jako vaječák, ale pochybuji, že s polovičními % bude i poloviční cena.

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2784­73-na-otravu-metanolem-se-umira-hlavne-v-indii-evropskym-rekordmanem-je-estonsko.html

Další odpovědi
anonym

Já spíš nemohla pochopit v době prohibice vysílání televizní reklamy na tvrdý alkohol. To mi hlava nebere!

anonym

15 zaměstnaců má zatím placené prostoje a zůstává doma.

Damiana

Jo, vím o tom. Souhlasím hlavně s rozhořečním provozáka, že tímto zákazem se hází do jednoho pytle tradice a splašky…:-(
Ty Vary bez Becherovky jsou ale fakt divný. Hlavně v tom Becher's baru (jak jsem tu někde už psala) to vypadá jak po funuse. Ty dvě óbr flašky určitě nakonec někdo potáhne černým flórem jako recesní tryznu…

anonym

Zaujala mne oprávněná a logická výhrada svazu likérek k dnešnímu rozhodnutí Bruselu o zákazu vývozu z ČR.
Kauza se týká výhradně černého trhu a ten nikdy za 20 let neaspiroval na vývoz, ale pouze a vždy na domácí trh, protože přísnými podmínkami deklarace původu a legálních nabývacích dokladů u exportu, by nikdy neprošel.