Avatar uživatele
tasiri

Mohou spolu dva piloti hovořit bez přístrojů v nadzvukovém letounu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, Michal Kole, anonym, Damiana před 3384 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Fyzikálně zcela určitě. Pokud jsou spolu v jedné kabině není problém. V kabině je přetlaková atmosféra, která se také pohybuje nadzvukovou rychlostí, takže šíření zvukových vln v této atmosféře je pouze v této atmosféře.. Navíc je v kabině dokonalé ticho neboť letoun svému zvuku uletí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Když stojí letadlo na stojánce tak bez problémů. V minulosti v Concordu za letu bez problémů. V nadzvukovém bojovém letounu za letu nelze na to jsou postupy a předpisy. Pozor to neplatí v amerických filmech!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

vizuálně určitě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Záleží na letadlu, pokud se jedná o stroje, kde je uvnitř hluk (šetří se na hmotnosti letadla za účelem doletu, rychlosti, ceny - pilot, je tedy v kombinéze, která se víc blíží skafandru) tak se tam bez interkomu neuslyšíš (bez ohledu na rychlost).

Pokud se jedná o nějaký komfortní dopravní prostředek (viz. Concorde např.) tak je to v pohodě. Představ si to z fyzikálního hlediska - pokud jsi v tom letadle tak v ideálním případě (letadlo se ti nerozpadá pod prdelí) jsou tam všechny elementy vůči Tobě v klidu, to co se děje na vnější straně soustavy (letadla) tě nezajímá.

Na této otázce nevidím nic zajímavého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V civilných lietedlách sa myslí aj na odhlučnenie (čiastočné) pilotnej kabíny a priestoru pre cestujúcich. Tam je to možné.
Vo vojenských lietadlách tak nie je, je to zbytočná záťaž, majú piloti na hlavách helmy, teda bez sluchátok počujú len zvuk motorov.
Malá skúška: pustite si motorku (bez tlmiča výfuku) na plný plyn, majte helmy a skúste sa so spolujazdcom dohovoriť hlasom (bez dorozumievacej súpravy). A to ten zvuk je len šelest trávy proti hluku motorov stíhačky...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek