agentpv

Mohou se z jednoho vejce od slepice narodit dvě kuřata (koupili jsme vejce a většina jich byla 2žloutkových)?

Odpovědi
Edison

Myslím, že ne. Na to je ve vejci, pokud je jinak vcelku normální velikosti, málo bílkovin – bílku – živin… To není jako dvojčata v matčině lůně, která jsou živena nikoli z toho, co matka v lůně má, ale průběžně pupečníkem, tedy vše, co potřebují může matka dodat.

Dochy

Edison: Ty dvoužloutkové bývají i objemově výrazně větší. Věřil bych i tomu dvojnásobku…