dust8

Mohou se vši přesunout z člověka na člověka pouhým chvilkovým dotykem?

Nejlepší odpověď
paul1

Myslím si, že ano, ale musí se jednat o kontakty s vlasy

Další odpovědi
Kepler

Jak píše paul. Veš vždy zůstává v kontaktu s lidskými vlasy a samovolně je neopouští. K přenosu je třeba přímý a nikoliv zběžný kontakt vlasů nemocného a zdravého člověka, k jakému dochází zejména u dětí při kolektivní práci ve škole, při hrách a podobně. Dospělá lezoucí veš si jednoduše „přestoupí“ na nového hostitele, kde klade nové hnidy a životní cyklus se opakuje.
https://odsta­vec.ceskenemo­ci.cz/odstavec-sireni-vsi-726735397.html