Tulačisko

Mohou se toulat a vzdalovat se na velké vzdálenosti i kastrované kočky?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst diskuzi, v níž chovatelky uvádějí své zkušenosti.

Nejdelší doba zatoulání kočky
https://www.i­fauna.cz/kocky/ne­modforum/r/de­tail/752418/nej­delsi-doba-zatoulani-vasi-kocky

--
Také záleží na tom, jak byla kočka stará, když jste ji dali vykastrovat.

"Vykastrované kočky a kocouři se oproti tomu po včasné kastraci drží v blízkosti svého bydliště a potřebu toulat se prostě nemají. Proto se neztratí.

Ovšem opakuji: včasné. Pokud už se vám začali toulat, ani kastrace na tom nic nezmění a budou se vám toulat dál, protože si cesty už pamatují a budou po nich dál chodit. Ideální věk pro kastrace je u kočky 5,5–6 měsíců, u kocoura 6 měsíců.

Většina veterinářů sice kastraci doporučuje až kolem 1 roku zvířete, ovšem jakmile je zvíře již pohlavně vyspělé, není důvod dál čekat. To vše máme opravdu prakticky vyzkoušené, takto to funguje."

http://www.kocky-hodonin.estran­ky.cz/clanky/za­sady-premisteni-kocek.html

Další odpovědi
Anikitos

Spíš záleží, jestli je domácí, nebo ne.

Toulají se spíš kocouři než kočky a ano i ti kastrovaní — kočky jsou už hold takové – temperamentní, dobrodružné, svébytné,…

Jen drobná rada: zbytečně ji nevyhledávejte a nečekejte na ni až (jestli) se vrátí. Čas zkrátka plyne a my neovlivníme, co už se stalo…

Drap

Ano mohou.