Cibule

Mohou se chvostoskoci vyskytovat na pláži?

Tak minulý týden jsem byla v Itálii. Když jsme se procházeli po pláži, všimla jsem si, že na některých místech je písek jakoby měkčí, víc se mi pod nohama hroutil. Když jsem se podívala blíž, zjistila jsem, že tam jsou všude malé dírky a z toho vyskakovali malí broučci, kteří utíkali od mých nohou pryč. Tedy spíše skákali. Proto mě napadlo, že by to mohli být chvostoskoci – díky jejich pohybu a taky těm chodbičkám v zemi. Je ale možné že by jim ani nevadila mořská voda, která jim ty dírky průběžně zalévala? :)

Odpovědi
anonym

Jsou to drobní živočichové, žijící v půdě nebo na povrchu půdy, humusu, opadu, někdy i na vodní hladině
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chvos­toskoci