barunka4202

Mohou se budit náměsíční?

Doplňuji:
Myslela jsem, že by bylo lepší náměsíčného doprovodit zpět do postele, aniž bychom jej probudili.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, ale jen když mu nehrozí, že si po probuzení ublíží, neboť se prý po probuzení zhroutí dolů. Čili pokud by byl zrovna někde na římse, tak bych to nedělal. 😉

Další odpovědi
annas

Nejlépe je, když ho šetrně odvedeš zpět do postele. Násilné probuzení může vyvolat bolesti hlavy a celkovou nevolnost, zmatenost..

Šetrný postup probuzení je uvedený v odkazu.

http://cs.265he­alth.com/condi­tions-treatments/sleep-disorders/1010047481­.html

  1. Připravit si kovovou krabici a do ní vložit drobné kovové předměty. kuličky šroubky atd.
  2. Náměsíčníka zavést zpátky do postele, pokud je to možné . Opatrně položíte ruku na jeden z jeho loktů a nasměrujete ho.
  3. Pokud nejde správně, stoupne se za něj a energicky prptřepete kovovou nádobku.. Třepete tak dlouho, až se člověk probudí.

4 . Jakmile se probudí , řeknete mu uklidňujícícm hlasem, kdo jste. Ale nechoďte k němu blízko. Vzhledem k tomu, že vás nemusí poznat na první pohled. Může bý rozrušený a můžře se na Vás utrhnout.

Khumlar

Jo ale někdy je to nebezpečné(ná­měsíčný muže zautočit i na blízského apod.)

tencosepta

Jasně že se může probudit :)

badisko

hele …podle vejch 2 otazek ..posobe jdoucich bych rekl ze jsi se divala na horor …>>.>> V zajeti demonu ..:D http://www.csfd­.cz/film/298275-v-zajeti-demonu/ Hlavne ze v textu davaji duraz no to … ze ten Film vznikl podle skutecnych udalosti a bla bla …no lide nesmi hned vsemu verit …:D Protoze ti druzi lide toho nakecaj …:D
Doplňuji:
Omlouvam se za chatovaci odpoved… nemohl jsem si pomoct …