Tw!st

Mohou psi žrát veganskou stravu?

Četl jsem článek, že prý spousta vegetariánů/veganů (převážně tedy na západě a v Americe) dávají stejnou stravu i svým psům. Je to normální? Jsou těla psů vůbec uzpůsobena na to, aby byly zdravá bez příjmu živočišných potravin? Není to týrání zvířat?

Nejlepší odpověď
Kepler

To určitě ne, je to blbost. Pes je šelma a nejvíc je vděčný za syrové maso. Jsou lidi, kteří psům rozumí a pak jen ten ignorantní zbytek.

Další odpovědi
DoTazatel

Podle mě je to týrání, jak píšeš. Psi jsou masožravci a potřebují živočišnou stravu.

Já si tak říkám, co veganskeho by ti psi mohli žrát, aby přežili. Možná vegetariánského (což se vztahuje jenom na maso), ale veganskeho neobsahuje nic živočišného = to je jen rostlinná strava a z té pes nevyžije.

Úplně nemám rád vegany, co do toho nutí ostatní lidi (no vlastně nemám rád nikoho, kdo někomu něco vnucuje) a hlavně třeba svoje děti. Teď někde, myslím že v USA, zemřelo batole, protože ho rodiče cpali jen veganskym jídlem (ani mateřské mléko. nic než ty jejich soje, speciální potraviny, a „náhrady“ nedostavalo).

Hufnágl

A ty si myslíš, že v těch granulích a konzervách pro psy, které se kupují v akcích, je nějaké maso? Kdybych svému psu nedopřál maso, za chvíli by přežvykoval jako kráva.

Edison

Tak žrát to mohou. Ale jak jim to prospívá… o tom bych pochyboval. Oni to pak páníčkům a paničkám vysvětlej… Je to týrání.

marci1

Právem oslovení veterináři jsou vůči rostlinné stravě skeptičtí. Ačkoli připouštějí, že pes se díky domestikaci stal téměř všežravcem, rozhodnutí krmit ho pouze rostlinnou stravou nedoporučují.

„Odstranění všech živočišných produktů z diety psů a koček může sice plnit něčí osobní filozofii, ale bez ohledu na to, jak dobře je toto míněné, nepovažuji to za správnou volbu,“ sdělil Právu veterinář Milan Šťourač.

Veterinář Petr Košař, který je sám vegetarián, Právu řekl, že pes může prospívat na vegetariánské stravě, tedy na potravě, kde je maso nahrazené třeba vejci a tvarohem. Sám je ale proti krmení psa čistě rostlinnou stravou, protože pes na ni nemá uzpůsobené zažívání, na rozdíl od člověka má totiž velice krátký zažívací trakt.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/nek­teri-lide-delaji-z-kocek-a-psu-vegany-veterinari-jsou-proti-40004254
🙂

jáára

Není to normální. A to jsem vegetarian 30 let

Mc Merkurion

… no, voni amíci jsou dost praštěný, tak se jim člověk nemůže divit, v granulích je samej popel a masový esence, nedat jim k tomu kolena, tak chcípnou hlady … ale jak který, jsou pesani, co žijou tam, kde je svět ještě v pořádku, takže maj maso denně na talíři a stejně chtěj buchtu co má páníček, nebo vokurku co panička, vo trávě ani nemluvim, tu si napase sám …

Kepler

Hufnágl: samozřejmě je tam maso, jinak by to psi nežrali. Myslíš, že je to jen ochucená sója? Vzpamatuj se člověče!

Hufnágl

Ty si myslíš, že 4 % masa v 15 – ti kilovém balení je dostačující?I ty se vzpamatuj.

cochee

Heh, pokud je tam 4% masa (anebo i 85% masa – to je jedno), tak je úplně jedno, je-li to 15-kilové, 40-dekové nebo půltunové balení… (jen technicko-matematická poznámka) 😉

Mc Merkurion

… upřesnim, jen technickou poznámkou: ono těch 4% v 15kg balení dělá něco přes půl kila, a to znamená, že i kdyby ten pytel sežral na posezení, tak mu ta dávka masa stačit nebude (teda, aspoň těm, co znám) …