Lucy7

Mohou psi arašídy?

Právě jsem se rozhodla dělat mému psímu miláčkovi domácí odměnky a v receptu stojí, že tam patří i arašídové máslo. Kdysi jsem slyšela že psi by arašídy neměli.

Nejlepší odpověď
mojitek

Kde ten recept byl,proboha?Psovi to rozhodně nedávejte.

Další odpovědi
badisko

nee nesmi…jsou pro psa toxicke......po­dobne jako caokolada a dalsi blbosti …tedy krom psi cokolady…ono toho je spousta co nesmi se podivej na web..ne ?

hanulka11

Radši mu nic takového nedělej ,měl by jen problémy chudák.

Damiana

Buráky ne!
Také dělám psům sušenky, dám ti zaručený recept, po kterém se můžou utlouct (mě chutnají taky:-))
Žitná a grahamová mouka 50:50 (asi čtvrt kila), lžíce třtinového cukru, 2 lžíce rozpuštěného másla, dvě vejce, občas dávám i trochu pravé vanilkové esence, protože ty vanilkové jdou rychleji „na odbyt“…:-)
Slanou verzi dělám se sádlem a trochou mořské nebo himalájské soli.
To je všechno. Když to bude tužší, přidáš trochu vody. Rozválíš docela na tenko, vykrajuješ nebo jen krájíš na obdélníky či tyčinky (já vykrajuji srdíčka a kosti – neboť jsem přesvědčená, že oni to ocení:-)))
Pečeš nejdřív rychle – tak minutu, pak asi deset minut dopékáš na nižším stupni.
Vychladlé uchovávám v celofánu, vydrží křupavé.
Doplňuji:
Bohemica: No jo, ale pak by ty psí sušenky zase moc nechutnaly mě:-D

anonym

Damiana odpověděla dokonale, jen bych možná vynechala sůl (jakoukoliv) zcela.
Doplňuji:
Damiana: posol sobě dodatečně :D

Damiana

Bohemica: 😁 ale to už není ono, když to není v těstě. Budu péct dva druhy. Pro mě slané kosti a pro fešáky srdíčka bez chuti. Předpokládám, že mi půjdou po těch kostech…:-)