zjentek

Mohou plicní ventilace takto zabíjet?

Př: Do špitálu přivezou pacienta s kovidem. Personál rozhodne, aby byl pacient napojen na plicní ventilaci, aniž by se poradili s dotyčným či jeho blízkými. Plicní ventilace tohoto člověka zabije (prostě proto, že nemohl dýchat sám a dýchala za něj ventilace) a jako příčina smrti bude ve zprávě uveden covid 19. Pokud by tento pacient dýchal sám, dýchal by zde společně s kovidem dodnes.

Mohou plicní ventilace takto zabíjet a jak častý je to jev?

Odpovědi
paul1

Odborný výklad k tomuto nemám, ale pokud vím, je tam problém v tom, že normálně člověk dýchá tak, že plíce roztahuje žebry, nebo bránicí pri břišním dýchání. Ventilace funguje jinak, vzduch je do plic vháněný pod mírným tlakem a plicní kanálky na toto nemusí dobře reagovat.