Lada.

Může mně policie odebrat ŘP, když mě odmítla odvézt na odběr krve (nadýchal jsem 0.62 promile)?

Může mně policie odebrat ŘP, když mě odmítla odvézt na odběr krve?Nadychal jsem0.62 chtěl jsem na krev a nikdo se semnou

Odpovědi
Kryšpín

Pokud je řidič nametenej, nebo nahulenej tak je řid, průkaz zadržen mistr není schopen další jízdy. V případě že hlídka plní další úkoly, nemusí mistra odvést na odběr.

zjentek

Sotvas stál na nohou a tak sis raději sedl do auta? No jasně, že v takovým případě mohou! V ČR láhev tvrdého pití povolena max. na sedadle spolujezdce, ovšem ZA VOLANT rozhodně nepatří!

cukrar

Ano, musí zadržet řidičák. Dnes mají přístroje, po kterých nemusíte na krev. Taky záleží, co jste sdělil do protokolu.

Mp2

kia

… když mně odmítli odvézt …
To se mně ještě nestalo, aby se mi nestalo.

Alesh

Šance tu asi je, viz článek. Jinak je to vcelku masakr…https://w­ww.12bodu.cz/bo­dovany-prestupek-125c-1b.html

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/soudy-rizeni-v-opilosti.A160209_171­756_domaci_pku