Mohou mít dvojčata různého otce?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Můžou. Může se stát, že se ženě během jednoho cyklu uvolní 2 vajíčka a když pak jeden den bude s jedním mužem, a pak druhý den s jiným, tak může dvojít v obou případech k otěhotnění se dvěma muži.

Nedávno dokonce byl v novinách případ, kdy žena měla dokonce dvě dělohy a čekala dítě v obou dvou. Akorát že jedno bylo o měsíc starší a to měla s manželem a druhé mladší měla s nemanželem.

Další odpovědi
anonym

Ano, odborně se tomu říká superfekundace.

Damiana

Dvojčata s různými otci (heteropaternální superfekundace)
Jsou výsledkem tzv. hyperovulace. Uvolní se více vajíček při jediném menstruačním cyklu. Oplodní se při dvou různých pohlavních stycích. V případě, že se žena miluje s více než jedním partnerem, může se stát, že má každé z dvojčat jiného otce.
Více o dvojčatech a zajímavostech kolem nich v odkazu:
http://files.dvoj­cata-ostrava.webno­de.cz/200000106-ed73dee254/dvojcata-pruvodce-ebook.pdf

anonym

Zřejmě ano – http://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/212380-jak-muzou-mit-dvojcata-kazde-jineho-otce.html

bolak

Bohemica: nebuď sprostá!

anonym

Milý voe, jestli si v tom slově něco našel, nejsi sprosťák ty? Machruju odbornými termity, protože tenhle trapas je úplně běžný u zvířátek. Fena při hárání může být nakryta několika psy a potom má ta „čubka“ třeba 6 štěňat a každé má jiného tatíka. Takže mi logicky vychází, že u lidských dvojčat (dvouvaječných) to určitě bude také možné. A to za to slovo nemůžu.

anonym

jsem si myslel, že to je blbost a on je to fakt.