Verule

Mohou mikrovlny ublížit?

Zajímalo by mě, jestli pouhý ohřev potvravin v mikrovlné troubě může člověka později poznamenat. Sklony k nemocem atd..

Nejlepší odpověď
funky

slyšel jsem, že pokud selže stínění u mikrovlnky (například špatné dovírání dvířek) může to po delší době způsobit slepotu.

Další odpovědi
mosoj

Oni se na tom neshodnou ani vědátoři.
Takže ANO i NE.

Pokud jsem pochopil otázka byla položená tak, jestli se s potravinami něco závadného stane při ohřevu. V tomto duchu jsem také mínil svoji odpověď.

A to ostatní strašení ? nevím jak může selhat stínění pokud do mikrovlnky nerocháte a pořádná mikrovlnka nejde zapnout pokud nejsou zavřená dvířka.

Itter

Jak které.
V mikrovlnce je záření dobře odstíněno, takže ne.

Ale, ..
Kolem nás je hromada záření a vlnění, které jsou pro nás neškodné. Na druhou stranu, například američané pracují na bezkontaktních zbraních na rozhánění davů – nemají za úkol zabíjet, ale vyvolávají pocity horka, nevolnost, … (a fungují)

Snad pomohlo.

dědapetr

Může lidem s kardiostymu­látorem.