Mirdas

Mohou lidé s cukrovkou na ochutnávku slivovice ?

Doplňuji:

Nejde o mne, ale o kamaráda. Mám se zúčastnit soukromé ochutnávky a on by se také chtěl na ochutnávku a nebo alespoň přivézt nějaký ten litřík aby si mohl dát před spaním malou štampelku.
Na druhou stranu mu nechci ublížit.
_

Nejlepší odpověď
beer

A proč by nemohli? Ochutnávka není vypíjenda, není nutné k ochutnání vypít větší množství, ad.
Jsem také diabetik a z vlastní zkušenosti vím, že občasný menší prohřešek při jinak stabilním dodržování stanoveného dia-režimu neuškodí. Pokud ale nemáš svoji nemoc důkladně „pod palcem“ a nejsi si jist co si můžeš/nemůžeš v jakém množství dovolit, nezkoušej to raději.
Bližší info ti poskytne jen tvůj diabetolog – zná stupeň tvé nemoci, míru dodržování diety ap.

Další odpovědi
Lamalam

Můžou, pokud jí nebudou pít.

dědapetr

Mohou,ale jen jako diváci a nebo čichači vůně slivovice.
Doplňuji:
Jsem diabetik a vím co diabetik může a co ne.Alkohol v krvi brání ukládání rezerevních zásob cukru do jater ve formě glykogenu. Pokud diabetik pije a nemá dostatek cukru v krvi, tělo nemá tzv. “kam sáhnout” pro navýšení hladiny cukru v krvi. Diabetikovi hrozí reálné riziko, že se začne chovat zmateně, mluvit nesrozumitelně, může upadnout i do hlubokého bezvědomí.

Pokud ho tento stav náhlé silné hypolykemie zastihne např. při cestě z oslavy domů, může se stát, že jej kolemjdoucí nebo i jeho známí, budou považovat “jen” za poněkud společensky unaveného, o to více, pokud z něj bude alkohol cítit. Mohou si říct, že se z toho dotyčný vyspí. To je ale obrovský omyl, který diabetika může stát i život.

Dochy

Myslím, že dosavadní odpovědi nejsou správné. Pokud bude dotyčný opravdu jen ochutnávat a nejde se zlinkovat, mělo by to být ok (pokud nemá další komplikace). Opravdu relevantní informace by měl dostat od svého diabetologa, nebo praktického lékaře (které znají jeho zdrav. stav)
A „lidé s cukrovkou“ to je opravdu široký pojem…

da ny

Jaký typ diabetes má kamarád? Pokud neužívá „nebezpečný“ lék, ochutnávka mu neuškodí – „nejde se zlinkovat“.
Hlavně ať pravidelně papká a máte s sebou bonbony z hroznového cukru nebo malý pytlíček bílého/ přírodního cukru (je vhodnější než kostka, 2. osoba může cukr snadněji vpravit do úst při hypoglykemickém šoku).
Takto vybavený má opouštět domov každý diabetik :) – pro jistotu.

http://drogy.dok­torka.cz/diabe­tik-a-alkohol-ano-ale/
http://www.di­abetesaja.cz/kom­plikace-diabetu-1/alkohol-velikonoce-a-diabetik.html