Avatar uživatele
zjentek

Mohou kosti žeber psovi při žraní uškodit, nebo jde v tomto smyslu o běžný, neškodný kosti?

Tady se ptám na žebra jako kosti ke žrádlu. Slyšel jsem názor, že pes by žebra žrát neměl. To jsem nepochopil- pes by žebra neměl… vtf?
Klidně vynechejme všeobecně mylný a nesmyslný názor, že psovi kosti škodí všeobecně, neměl by je žrát a pojďme rovnou k otázce:

Mohou psovi žebra uškodit, na rozdíl od ostatních kostí?


Děkuji za názory, tak to vypadá, že žebra budou pro psa neškodné. Ještě ověřím, jak je to s žebry vařenými.
Jsem na vás hrdý, protože jsem nedostal uvědoměle-zodpovědné odpovědi typu- neztrácej čas tady na serveru a mazej na veterinu!

Dík,

zjentek Original.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Psovi nemohou žádné kosti uškodit, kromě dutých kostí ptáků. Naopak je to jejich přirozená strava. Mnoho současných psů je však naučeno pouze na granule a umělou stravu, tak může větší množství kostí u psů vYvolávat zácpu, nebo průjem. To si musí každý majitel odzkoušet sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Může pes jíst kosti?
https://www.pes­web.cz/cz/549­.muze-pes-jist-kosti

Žebra z kterého druhu zvířete? Vařená, nebo syrová? V tom je rozdíl.

„Psi velmi dobře přijímají a zpracovávají telecí nebo jehněčí hrudní kosti a žebra, výborné jsou kachní krky. " atd.

Další názor
"Vepřová žebra a další holé kosti nikdy nepodávejte ráno jako první krmení a vždy jen v přiměřené dávce k velikosti psa (pro 30 kg psa nedávejte najednou více než 3 vepřová žebra).“

https://www.muj-pes.cz/vyziva/kosti-v-psim-jidelnicku-984.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jestliže pes odmalička žere kosti, nevadí mu, horší je, když se jako štěně krmí jen granulema, pak mu mohou kosti, především menší škodit … žebra a kosti jsou pro něj nejlepší zábava a je od něj na chvilku pokoj …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek