Mohou dospělí potkani pít mléko?

Včera jsem zkoušela dát mé potkanici trochu obyčejného mléka do mističky a vypadalo to, že jí chutná. Ale nevím, jestli pro potkany není mléko nezdravé jako například pro ježky a tak. Mohou?

Nejlepší odpověď
briketka10

můj názor je, že ne, potkany jsem měla jednou a mléko jim nedávala..
podívej se sem :
http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­site=&source=hp&q=pot­kan+a+v%C3%BD%C5%BE­iva&oq=potkan+a+v%C3%B­D%C5%BEiva&gs_l=hp­.3...10450667­.10463265.0.10465433­.15.15.0.0.0.0­.213.1702.6j8j1­.15.0...0.0..­.1c.1._hL9EnqSFeM

Doplňuji:
ale např.zde píšou, že ano stačí se jen podívat :))
http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­spell=1&q=pot­kan+a+ml%C3%A9ko&sa=X&e­i=m7fTUPDWO4TXtQa54Y­CoDQ&ved=0CDAQ­vwUoAA&biw=1067&b­ih=535

Další odpovědi
anonym

Pro žádného savce není zdravé požívat mléko po překročení „kojeneckého“ věku. Mají zažívací problémy. Zakysané (jogurty, tvarohy…) nebo sýry můžeš v malém množství podávat.

beer

Určitě jí dávej pravidelně čerstvou vodu. Pokud má ráda mléko, můžeš občas kapku na přilepšenou miláčkovi dát, ale sleduj její stolici-jak není v pořádku, už nedávat.
Pravidelné napájení mlékem rozhodně nedoporučuji.

Zdroj: Vet.praxe

Enn

Místo mléka bych radši dala Pribináčka :)