Mohou děti kontrolovat rodičům emaily?

Třeba to jde někde i naopak? :) Třeba se s rodiči domluví? Nebo se všichni rodiče bojí, že by tam děti našli něco co by jim způsobila trvalá traumata?

Odpovědi
Psychotic

Nevím, co myslíš tím „naopak“. E-maily nesmí kontrolovat ani rodiče dětem, natožpak děti rodičům. Jsou to soukromé zprávy, a pokud do cizích někdo leze, pak se dopouští trestného činu. I nezletilí mají práva.

dubraro

Za normálních okolností je to zásah do soukromí a nemělo by k němu docházet. Pamatuji ale takový případ, kdy dcera pečovala o nesvéprávnou babičku a musela za ni vyřizovat i korespondenci.

marci1

Pokud k tomu rodiče svolí, tak mohou. Já kontroluji e-maily dokonce babičce. 🙂
Babička mě ale o to poprosila. ♥

ivzez

Většinou nemohou, protože jim to rodiče nedovolí.

Psychotic zaměnil kontrolu e-mailů (to lze)
s jejich čtením → nelze.