Veolina

Mohou dát doktoři na koleno sádru?

Včera jsem se hodně praštila do pravého kolena, které trochu oteklo z levé strany a teď ho nemůžu ohnout a když se ho snažím ohnout tak bolí. Přemýšlím že v pondělí půjdu na chirurgii, ale bojím se co mi s tím udělají a hlavnůe nechci na operaci. Co mi s tím mohou udělat??

Nejlepší odpověď
Deli

Nemůžeš ho ohnout pravděpodobně proto, že vnitřní otok ohybu kloubu brání. K lékaři jdi hned, na sádru to nebude, nejspíš jen bandáž, nebo ortéza, jak píše badisko. Také nezaškodí koleno ledovat, dát si nohu výš a pár dnů ji šetřit, namazat si ji nějakým gelem typu Voltaren, Ibalgin gel apod.

Další odpovědi
badisko

No jasne jdi az v Pondeli to je jasne ;)…nebo jeste lepe az pristi pondeli ..:D…nic co by delali udelaji rentgen a pak se rozhodnou co bude dal my ti do kolena prez net nevidime a take nejsme doktori …cim drive ale pujdes tim drive budes mit vysledky a zahajenou lecbu …nebo taky ne to je fuk …ale vyhnes se komplikacim ktere mohou nastat tvym neuvazenym odalovanim navstiveni lekare …treba to nic nebude ale treba taky jo…
Doplňuji:
na koleno sadru spis nee …ale treba dostanes slusivou ortezu…

anonym

S oteklými končetinami se chodí k lékaři hned. Pokud by bylo koleno třeba dát do sádry, tak ji dostaneš na celou nohu, aby kolenní kloub byl v klidu.
Dříve se na taková poranění používal obklad (octan hlinitý) , dnes se jenom leduje.
Každopádně to vyžaduje mít nohu v klidu a chladit, chladit, chladit.
Kdybys měla porušené vazy, tak takové odkládání Ti může přivodit trvalé následky a může se stát, že už nikdy nebude poraněné koleno plně funkční. Jak ale píšeš – klidně to odlož, jde přece o Tvé zdraví.

ReHu

  1. není nutné myslet hned na operaci
  2. proč jsi nešla k doktorivi už dnes, když ne včera?
  3. udělají ti vyšetření

cochee

Neš dojdeš k doktorovi, elastické obinadlo a ledování, často ti jen vytáhnou vodu z kolena. Nebolí to víc, než to zraněné koleno samo.

Veolina

Já mám problém s tím že jsem na rodinný dovolený a moji rodiče mi pořád říkaj že to rozchodim že si k doktorovi dojdu v pondělí

badisko

jo a zatim muzes pouzit elasticke obinadlo…