Avatar uživatele
bojnik1

Mohou být na počítači 2 systémy x32 i x64?

Mám počítač který má Win. x64 a ještě jeden disk prázdný ,chtěl by jsem tam naistalovat Win.x32,protože mám tiskárnu která jen podporuje Win.x32 a ne64.Zkoušel jsem stahnout ovladač po instalaci to hlásí že to podporuje jen Win.x32 proto se ptám, zdali je to možné instalovat x 32 a přepínat mezi disky.Budu moc vděčný za odpovědˇ zdali to bude možné.Pro informaci ,tiskárna je CanoN pixma IP 1200

Zajímavá 0 před 2444 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Ktorýkoľvek operačný systém, aj nahryznuté jablčko, si môžte vytvoriť vo virtuálnom boxe

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Jde, ale přijde mi to poněkud krkolomné řešení vzhledem k výše popisovanému problému.

Tedy se zamysli nad tím, jestli ti při současném způsobu užívání PC není jednodušší třeba najít vhodnější ovladač, či koupit novější tiskárnu, než utrácet za dva operační systémy spolu s licencemi na další software, atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Použijte virtualizaci … viz VirtualBox zdarma ke stažení, v rámci virtual boxu můžete vytvořit instalaci jakéhokoliv jiného operačního systému, zkoušet tak třeba i Linuxy, protože v seznamu podporovaných ovladačů linuxu vaší tiskárnu vidím takže by měla hned po instalaci UBUNTU linuxu fungovat i v jeho 64bitové verzi. VirtualBox je ale obecně použitelný pro JAKÝKOLIV operační systém …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

A proč prostě nestáhneš ovladač pro 64bit verzi ?

http://www.dri­verscape.com/dow­nload/canon-ip1200
nebo třeba
http://driver­s.softpedia.com/get/PRIN­TER/CANON/Canon-PIXMA-iP1200-Printer-Driver-x64-190d.shtml

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

teoreticky ano, ale nainstalovat dvoje windowsy na jeden comp je netriviální záležitost. Windowsy mají tendenci předpokládat že oni jsou tím jediným správným systémem kterej si může (a bude) hrát s diskama…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bojnik1

Moc Vám všem díky za námahu ,už jsem to vyřešil!

před 2444 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dochy – 2 Windows – mnohí majú okrem "nových Win 8–10.x vo virtuálnom boxe, alebo na rozdelenom disku (pri štarte určia, ktorý systém budú používať) aj obľúbeného dedka Windows XP.

před 2444 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Také jsem měl dvojí instalaci… Tuším W2k a WXP (bez záruky), ale bezproblémové to nebylo, volba byla z linuxového bootloaderu (grub) přičemž Win si tam ještě cpali svou volbu… pokud se jeden z těch systémů rozhodl stávkovat (ty vyšší windowsy si zvojtili systémové soubory) bylo v pr… vše od MS a opravdu nebylo zrovna jednoduché zjistit jak to uvést do pořádku (bez reinstalu) – ale nakonec se zdařilo.

před 2444 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek