Avatar uživatele
pomeranč123

Jak mám rychle sehnat 5000 Kč, je-li mi 14 let? Zalíbil se mi mobil, ale nemám na něj peníze.

Ahoj, jmenuji se Martin je mi 14 let a potřebuji nutně sehnat 5000 Kč. Vím, že nejsem první, kdo se ptá, ale doufám, že pomůžete, a kromě půjček samozřejmě. Předem děkuji za odpověď. Mohli byste mi prosím poradit? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Agneta před 2980 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Ve Vídni bys je měl za necelé 2 dny: žebráním v pěší zóně. Sedneš si s chytře napsanou cedulkou, a čekáš.
Stačilo by to napsat tak, jak to je (jak to máš v tvém textu).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

„Zalíbil sis mobil“, těžká otázka i odpověď. Všechno co se nám zalíbí, nemusíme hned mít. Zkus šetřit, sbírat sběr, nabídnout někomu staršímu, že mu budeš dělat třeba nákupy, pomůžeš s domácími pracemi ap. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

NUTNĚ potřebuješ 5000 Kč, protože se ti líbí mobil???
Zamysli se, co pro tebe je a není opravdu důležité.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kdyby to někdo náhodou věděl tak už tam těch 5000 Kč není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Martine, ve škole máte základy finanční gramotnosti. Ten předmět není o chytání lelků, ale o praktické přípravě na Tvůj ekonomický život.

Měl jsi pochytit, že půjčky se berou maximálně na bydlení a na to, co Ti zajistí zvýšení nebo udržení příjmů (školení, studia, stroje do firmy, …). Mobil, který se Ti líbí, Ti ve 14 letech nezajistí zvýšení příjmů, zajistí Ti zvýšení nákladů (vyšší útraty za telefonování a datový balíček, splátky půjčky). Zamysli se tedy nad tím, zda-li je to móda nebo nutnost. Stejnou funkci bez zábavy Ti udělá mobilní telefon za 500 Kč. Na to si vyděláš sám, když někde někomu budeš jeden den pomáhat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek