fcoop

Mohly by být „univerzální“?

Za bolševika platilo – (kromě jiných) – pět imperativů:

  1. Nemysli!
  2. Když myslíš,nemluv!
  3. Když mluvíš,nepiš!
  4. Když píšeš,nepodepisuj!
  5. Když podepíšeš,tak se nediv!

Takže – je to minulost,nebo žhavá současnost?

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že za socialismu se tyto imperativy týkaly svobody, která byla sice papírově zaručena, ale …

Dnes je svoboda rovněž zaručena, ale uvědomujeme si, že hodně věcí není tak, jak bychom si přáli, dost věcí nám totiž vadí.

Proto imperativy budou platit, pokud se nenaplní slova: Nebát se a nekrást…

Další odpovědi
ten který je

Je to minulost.Dnes můžete řvát,podepisovat ale je vám to houby platný.:-)

dudu

Snad jen ve vztahu ke svému bezprostřednímu šéfovi, jinak jednoznačně nesouhlasím a m.j. důkazem toho, že si každý můžeme plácat co se nám zlíbí jsou i tyto stránky.

www

Až na bod 1 a také 2 to platí i dnes.
Myslet dnes musí člověk neustále a vyplácí se to. Ten, který nemyslí, často „spláče nad výdělkem“.
Ty ostatní body platí stále, jenže z trochu jiných důvodů.
Názor

tom004

Je to realita.

led

Tieto body platia i dnes.
Nemysli, za teba myslí tvoj nadriadený, ty len uvádzaj do reality jeho myšlienky. Nadriadený je pre teba tvoj Boh.
Platí to hlavne pri firmách s východoázijským vedením.

Drap

Nevím ,jestli univerzální, ale mnoho podobností i s dneškem tam vidím

hanulka11

jedničku bych škrtla ,jinak je to správně