zjentek

Mohlo mít příjmení Karla Gotta vliv na jeho přehnanou slávu v Německu?

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
ivzez

Co je „přehnaná sláva“?

Pusťte si pár oblíbených německých zpěváků a bude Vám
jasné, proč Němci měli rádi i našeho Karla Gotta.

Gottovo příjmení mělo vliv spíše negativní, Němci Gotta
upozorňovali na nevhodnost jeho příjmení a radili používat pseudonym.

Další odpovědi
Arne1

Ne. Ale jeho hlas ano.

Drap

Mohlo, ale zřejmě velký vliv nemělo. Toto spojení se v Německu začalo dávt do souvislostí, až až tam měl slávu.

anonym

Myslím že to jméno pro něj byla vstupenka do německého showbusinessu. Hlas to pak už jen podtrhul a zpečetil. Kdyby se jmenoval Jebavý, nemci by o něm nejspíš neměli ponětí. Protože ta jeho značka prostě fungovala a přitahovala pozornost, neříkám že stačila sama o sobě, jen že byla velmi důležitá.

Kelt

U nás je jeden, co se jmenuje Božák. A nevím, kdo to je, nemá totiž svatozář.

annas

"Ve svém posledním velkém rozhovoru, který poskytl Gott německému magazínu Stern letos v létě u příležitosti svých osmdesátých narozenin, Gott vzpomínal, jak ho v začátcích na německém trhu varovali, že jeho příjmení Gott je úplně nevhodné.

„Co myslíte, kolikrát mě tlačili k tomu, abych si změnil jméno? Ve vydavatelství říkali: Gott – to vůbec nejde!“ vyprávěl zpěvák, jehož jméno v němčině znamená Bůh."

https://www.for­bes.cz/

Samozřejmě přízeň německých posluchačů si získal si získal s zpěvem svých písní.

Gott dovedl Němce okouzlit i svým českým přízvukem a výslovností přehlásek.

V uších romanticky nakloněných Němců zněla zvlášť roztomilá „východní výslovnost" , v jeho případě v pravém slova smyslu to bylo „božské."

https://www.sa­echsische.de/

annas

Přehlédla jsem se u vložení odpovědi na otázky o Karlu Gottovi.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohlo-mit-prijmeni-karla-gotta-vliv-na-jeho-prehnanou-slavu-v-nemecku

a tuto

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/sklizel-karel-gott-slavika-za-slavikem-nejspise-proto-ze-jeho-hlas-byl-darem-boha

Omylem jsem smazala tuto odpověď, kterou jsem doplnila, když jsem zjistila omyl.

Ve svém posledním velkém rozhovoru, který poskytl Gott německému magazínu Stern letos v létě u příležitosti svých osmdesátých narozenin, Gott vzpomínal, jak ho v začátcích na německém trhu varovali, že jeho příjmení Gott je úplně nevhodné.

„Co myslíte, kolikrát mě tlačili k tomu, abych si změnil jméno? Ve vydavatelství říkali: Gott – to vůbec nejde!“ vyprávěl zpěvák, jehož jméno v němčině znamená Bůh."

https://www.for­bes.cz/

Samozřejmě přízeň německých posluchačů si získal si získal s zpěvem svých písní.

Gott dovedl Němce okouzlit i svým českým přízvukem a výslovností přehlásek.

V uších romanticky nakloněných Němců zněla zvlášť roztomilá „východní výslovnost" , v jeho případě v pravém slova smyslu to bylo „božské."