Gestas

Mohlo být udávání na Gestapu formou odboje?

Například, kdybych tam udával lidi za hlouposti, aby bylo Gestapo zaneprázdněno a nemohlo pronásledovat odbojáře.

Nejlepší odpověď
Kepler

To mi přijde jako zcestná logika, já bych to nazval kolaborací. Gestapo se s nikým nemazalo, v pohodě by stíhalo posílat lidi do koncentráků i za „hlouposti“.

Další odpovědi
Lamalam

Čím víc udání, tím větší odbojář. To zní logicky.

klumprt

Myslím, že jsem někde četl, že se to i dělo. Ne teda jako odbojová činnost, spíš jako nadměrná horlivost, kolaborace a blbství. I gestapáci museli museli odfitrovat spoustu zcela nesmyslných a zcestných udání.

ivzez

Snad v případě, že by někdo udával neexistující lidi.
Jinak to považuji za zcestný nápad…

aliendrone

Víš proč bylo gestapo tak efektivní? Nikoliv proto, že všechno z lidí vymlátili, ale protože se nezatěžovali moc s omezujícími zákony a především měli schopné pracovníky. Takže… udělal bys to jednou, podruhé a potřetí bys zjistil, jaké to je v Buchenwaldu! ;) :D :D

Odpověď zní NE!