Avatar uživatele
terry

Mohli dozorčí v koncentračním táboře odmítnout pověření k této práci?

Třeba nebyli všichni nadšeni, že tam mají pracovat. Třeba jako účetní nebo dozorce.
Jaký by je čekal postih?
Píše se o tom někde?
Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, ivzez, gecco před 2993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě mohli. Pokud však odmítli splnit rozkaz, čekal je trest a ten mohl být i smrt

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

co se stane, když voják odmítne rozkaz a za války obzvlášť. trest podle voj.řádu a tam bych viděl postavit ke zdi a kulku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Tvůj dotaz se dotýká samotných hranic lidského charakteru. V žádném případě nelze akceptovat přístup ve smyslu „já nic já muzikant, plnil jsem pouze rozkazy“.
Každý mohl práci v této pozici odmítnout nebo žádat přeložení, ovšem nikdy nešlo předvídat důsledek této reakce. Odmítnutí rozkazu se trestalo smrtí. Faktem rovněž je, že v ženských táborech tu „nejhorší práci“ většinou, za příslib snížení trestu. vykonávaly vězenkyně odsouzené za spáchání těžkých civilních deliktů a to byly opravdu bestie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

V německých koncentrácích zajišťovali ostrahu příslušníci SS, a ti obvykle o rozkazech nediskutovali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Hiearchie táborů, komandant velitel důstojník SS, zástupce podůstojník SS, měl na starost pořádek a funkčnost tábora. Dále množství strážných a dozorců.
Kápo šéf pracovní skupiny, nosil pásku a klacek, byl to vězeň vetšinou zloděj, vrah a.p. nikoliv politický a byl určen k mučení, násilí a zabíjení nebyl pod vojenským rozkazem.
Voralbester, každá pracovní skupina měla podskupiny,byl to žhavý vězeň různých národností, nepracoval měl hůl a mlátil vězně, čím více řval a mlátil tím více byl chválen SS many, měl různé úlevy lepší stravu a.p., pokud nebyl žhavý a líný byl vyměněn za většího lotra. Velkou část samosprávy bylo určeno převážně z vězňů pod přísnou kontrolou. Takto a další popisuje můj děda v rodinné kronice, byl vězněn v táboře Dachau.

Upravil/a: Kryšpín

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Dozorčí a dozorce je něco úplně jiného. Kdo byl na vojně, ví o co jde. V koncentráku sloužili dozorci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek