terry

Mohli dozorčí v koncentračním táboře odmítnout pověření k této práci?

Třeba nebyli všichni nadšeni, že tam mají pracovat. Třeba jako účetní nebo dozorce.
Jaký by je čekal postih?
Píše se o tom někde?
Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě mohli. Pokud však odmítli splnit rozkaz, čekal je trest a ten mohl být i smrt

Další odpovědi
anonym

co se stane, když voják odmítne rozkaz a za války obzvlášť. trest podle voj.řádu a tam bych viděl postavit ke zdi a kulku

dudu

Tvůj dotaz se dotýká samotných hranic lidského charakteru. V žádném případě nelze akceptovat přístup ve smyslu „já nic já muzikant, plnil jsem pouze rozkazy“.
Každý mohl práci v této pozici odmítnout nebo žádat přeložení, ovšem nikdy nešlo předvídat důsledek této reakce. Odmítnutí rozkazu se trestalo smrtí. Faktem rovněž je, že v ženských táborech tu „nejhorší práci“ většinou, za příslib snížení trestu. vykonávaly vězenkyně odsouzené za spáchání těžkých civilních deliktů a to byly opravdu bestie.

Lamalam

V německých koncentrácích zajišťovali ostrahu příslušníci SS, a ti obvykle o rozkazech nediskutovali.

Kryšpín

Hiearchie táborů, komandant velitel důstojník SS, zástupce podůstojník SS, měl na starost pořádek a funkčnost tábora. Dále množství strážných a dozorců.
Kápo šéf pracovní skupiny, nosil pásku a klacek, byl to vězeň vetšinou zloděj, vrah a.p. nikoliv politický a byl určen k mučení, násilí a zabíjení nebyl pod vojenským rozkazem.
Voralbester, každá pracovní skupina měla podskupiny,byl to žhavý vězeň různých národností, nepracoval měl hůl a mlátil vězně, čím více řval a mlátil tím více byl chválen SS many, měl různé úlevy lepší stravu a.p., pokud nebyl žhavý a líný byl vyměněn za většího lotra. Velkou část samosprávy bylo určeno převážně z vězňů pod přísnou kontrolou. Takto a další popisuje můj děda v rodinné kronice, byl vězněn v táboře Dachau.

Emefej

Dozorčí a dozorce je něco úplně jiného. Kdo byl na vojně, ví o co jde. V koncentráku sloužili dozorci.