Sim

Mohli byste mi prosím pomoct se slovní úlohou? Díky moc!!

Elektromotor zvedá kabiny výtahu po hmotnosti 360 kg rovnoměrným pohybem rychlostí 3 m za sekundu.S jakým výkonem pracoval elektromotor?

Díky!!!

Nejlepší odpověď
tom004

Elektromotor zvedá,možná by neškodilo zvednout se od PC a jít se věnovat učení. Určitě v příslušné učebnici najdeš odpovědi.

Další odpovědi
anonym

Ač neštudovaný,je rozdíl mezi slovní a početní úlohou!

Michal Kole

Nejdříve si převedeš hmotnost na sílu to uděláš tak, že sílu vynásobíš gravitačním zrychlením 9,81 (na různých místech planety je g. zrychlení různě velké, pro ČR platí 9,81),

360 * 9,81 = je 3 532 N

Výkon lze dostat, když sílu násobíš rychlostí (jde to odvodit, to teď řešit nebudeme)

3 532 * 3 = 10,5 kW