Mohli byste mi nějak laicky vysvětlit, jak funguje mikrovlnka a papiňák?

Nejlepší odpověď
Quimby

Mikrovlnné záření rozvibruje molekuly vody.
V papiňáku je vyšší tlak, a proto tam jde vařit za vyšší teploty, čili je jídlo udělané rychleji.

Další odpovědi
Falcon124

Trochu tu rozvinu Quimbiho odpověď…
V mikrovlnce se voda obsažená v jídle rozkmitá, vlyvem mikrovlnných vln (mikrovln) tyto rozkmytané částice předají svou energii –teplo– ostatním částicím, které je obklopují- jídlo se ohřeje.
pro ještě větší zjednodušení, mikrovlna je jako když natáhneš kuličku na Newtonově houpačce, to je rozkmitání částic vody a to, když ji pustíš a ona narazí do ostatních a předá jim sou pohybovou (kinetickou energii) to je, jako když se od té vody zbytek jídla ohřeje.
:) snad jsem pomohl