kajka1928

Jak mám vyřešit problém s tabletem, který nejde zapnout?

můžu se zeptat, mám tablet asus memo pad 8 a nejde mi zaponout…včera sem na něm byla a vše bylo vpoho toho dne večer sem si ho vzala a když sem ho chtěla odemknout tak jen problikl a hned zhasl…(má vyměněný sklo amám ho zhruba půl roku ). Tak sem ho dala na nabíječku a čekala až tam naskočí že se nabíjí a nic,asi 7× jsem ho zkusila zapnout a nic…že se nabíjí jsem zjistila že se mu zachřálo místo kde je uložená baterka.. tak sem koukla na net co by stím mohlo být … psali tam že mohla odejít grafika nebo android …tak jsem ho nechala přes noc na nabíječce a ráno sem ho zkusila znovu zapnout a nic … jen sem při tom omylem zatlačila víc na displej a byla tam ta duha která se objeví při promáčklým displeji tak nevím jestli to může být tím že třeba špatně nalepil to sklo vyměňovaný a něco se tam pak stalo nebo opravdu odešla grafika…mohla by jste mi teda poradit co mám dělat?a bude se na to vztahovat záruka? předem děkuji

mohla bych se zaptat jak mám vyřešit problém s tabletem který nejde zapnout ?

Nejlepší odpověď
cochee

Pokud se pokazil Android, existuje takové téměř univerzální řešení, nouzový start. Nechce se mi teď hledat návod ke tvému tabletu, ale zkus (tablet máš podle tvého popisu plně nabitý, což je dobře) stisknout a držet tlačítko pro zvýšení hlasitosti a k drženému přimáčkni a drž zapínací tlačítko. Drž ho déle než obvykle, drž jej i dále, objeví-li se úvodní obrazovka – až se objeví něco jiného. Pokud se nestane nic, zopakuj celý postup ještě jednou, jen místo tlačítka pro zvednutí hlasitosti mačkej to druhé, pro zmenšení.
Podaří-li se, měla by ses ocitnout v nějakém textovém režimu, tak sem pak napiš, co to píše. Nezakládej novou otázku, napiš to sem do Diskuse.

Další odpovědi
lukas1912

but ti odešo zakladni deska v tabletu nebo baterie nebo je vadni android

kajka1928

tak už mám ten textový režim otevřený co má dělat dál ? :O :)

cochee

Odpověď máš v SZ, odpověz ale sem, ne do pošty, aby to všichni viděli a navíc já tady odpoledne nebudu, třeba ti někdo pomůže dřív, než zas přijdu.

kajka1928

tak už mi to funguje :) strašně moc děkuju

kajka1928

no mám tam:
DROIDBOOT PROVISION OS
IFMI VERSION : 0068.002A
SERIAL_NUM: EAOKCY153853
DROIDBOOT VERSION : 2.0
PRODUCT: WW_K011
SELECT – VOL_UP OR VOL _DOWN
EXCUTE – POWER OR CAMERA
REBOOT DROIDBOOT
REBOOT
RECOVERY
POWER OFF

FASTBOOT INIT…
E :installer device ignored
FASTBOOT CDM WAITING…
E:failed to mount device ‚/dev/block/sda1‘ as installer partition using fs_type ition using fs_type ‚vfat‘
E :installer device ignored
E:no valid installer medium found-
could not open /sys/devices/visŕtu­al/blacklight

Lada1234

Měla jsem tam to samé, odpověď a rady na této stránce mě pomohli a již vše funguje. Moc díky!!!!

cochee

Funguje-li, není co řešit. Pro budoucí potřeby vysvětlím: řádek SELECT VOL_UP OR VOL_DOWN znamená, že tlačítky hlasitosti máme zvolit jednu z možností a EXECUTE – POWER OR CAMERA značí, že tlačítkem zapnutí nebo spouští kamery tuto zvolenou možnost spustíme. Možnosti jsou následující 4 řádky: REBOOT DROIDBOOT – restartovat opět do tohoto režimu, REBOOT – restartovat normálně, tj do Androidu, RECOVERY – obnovení Androidu do továrního stavu (včetně vymazání uživatelských dat ve vnitřní paměti) a POWER OFF – vypnutí. Je-li v tomto režimu ve slotu přítomna paměťová karta, pokusí se tablet nastartovat z ní, což se používá k různým věcem, např. updatu Androidu. To souvisí s těmi „kecy“ dále od FASTBOOT INIT…, jak se tablet pokoušel o ten start z paměťovky. A pro úplnost, „kecy“ na začátku (až po PRODUCT:WW_K011) jsou identifikace tabletu, pouze informativní záležitost. Postup při podobné poruše je proto nejdřív vyzkoušet REBOOT a pokud se Android nechytne, je nutno znovu vyvolat tento „Droidboot“ a přikročit bohužel k RECOVERY.

Lada1234

Vyčerpávající odpověď, díky, vše už funguje, řešila jsem totiž stejný problém. Moc díky!!