K121212

Mohla bych být učitelka, kdybych měla na vysvědčení 5–6 dvojek? V 8. třídě. A jakou bych potřebovala střední na učitelku

Odpovědi
Malvína

To je přeci dané pravidly příslušné školy. Mohou mít málo uchazečů, tak budou nabírat i ty, kteří mají více dvojek. Pokud chcete být učitelkou v MŠ, jděte na pedagogickou SŠ. Na učitelku na základní nebo střední škole musíte mít VŠ. To byste měla dávno vědět, když je to vaším cílem.

Rokio

Na učitelku bys potřebovala střední pedagogickou školu. Není to ale podmínka. Můžeš jít klidně na gymnázium a pak na vysokou školu pedagogickou.

Na učitelku ale potřebuješ vysokou školu. Pouze s maturitou tuto práci vykonávat nemůžeš.

led

Záleží od kritérií danej školy.

Malé tajomstvo, aj keď v 8.triede som mala aj trojku, nakoniec som sa „učiteľovaniu“ na odbornej škole nevyhla.

Drap

Ano mohla. Jakoukoli střední školu. Existují i střední pedagogické školy. Pokud chceš být učitelkou, je nutné počítat i s VŠ

Tomadollar

Teoreticky ano. Stačí si vybrat gymnázium na které uděláš přijmačky, udělat si 5 let VŠ a můžeš být učitelka.