Putin

Mohla by tato technologie v budoucnu nahradit dnešní hasičské vybavení?

http://www.se­curitymagazin­.cz/technologi­e/pozar-uhaseny-zvukem-vynalez-americkych-studentu-video-1404044040.html

A vůbec, jak to vlastně funguje??

Nejlepší odpověď
gecco

Principem je ´sfouknutí´ plamenů akustickým tlakem…
A – obávám se, že k praktickému využití v terénu to ještě není.
😉

Další odpovědi
Mapel

Vlny pdříznou plamen. Něco jiného je laboratorní podmínky a pak uplatnění v praxi, kde jsou uzavřené prostory a tam to bude asi problém. Viděl bych to jako náhradu hasičáků.

Lamalam

Podobný princip se již mnoho let používá k hašení ropných a plynových vrtů. Tam se k vygenerování potřebné rázové vlny používají výbušniny.

Emefej

U hašení vrtů výbuchem jde nejenom o „sfouknutí“ plamene tlakovou vlnou, ale i o to, že povýbuchové splodiny neobsahují kyslík.