Gestas

Mohl se v USA před občanskou válkou stát běloch otrokem?

Nejlepší odpověď
annas

V pravém slova smyslu ne.

Někdy se používal pojem „irští otroci“, ale nebyli to otroci v pravém slova smyslu jako černoši,. Irští muži a ženy byli často odsouzeni k nechtěné službě v „novém světě“ a násilně expedováni přes Atlantik. Ale dokonce i nedobrovolní dělníci měli víc volnosti než zotročení Afričaně. Navíc velká většina Irů přišla dobrovolně.

Ale jde o mýtus a rozdíl mezi pozicí Irů, kteří zde nuceně pracovali, třeba. při neposlušnosti byly tresty mírnější, nádeníci byli svobodni stejně jako jich děti na rozdíl od dětí otroků, které byly majetkem pána.
.
http://www.sla­te.com/articles/new­s_and_politic­s/history/2015/09/s­lavery_myths_se­ven_lies_half_trut­hs_and_irrele­vancies_people_trot_ou­t_about.html

"Přistěhovalci nejprve zotročovali Indiány, ale později to španělská koruna zakázala. Černošští otroci byli pro majitele výhodnější než Indiáni i běloši (nádeníci, dělníci z trestaneckých kolonií). Afrika byla hustě zabydlená a navíc byli černoši odolnější při práci na slunečných plantážích.

Nárůst počtu otroků byl vyšší než přirozený přírůstek bílých osadníků a brzy se stalo, že v některých lokalitách počet otroků převýšil bílou populaci."
http://referaty-seminarky.cz/o­troctvi---vyvoj-v-usa/

Další odpovědi
Drap

Ne, nemohl. Někteří sice byli v obdobné, hlavně ekonomické, situaci, ale nenazývali se otroky

Kepler

V masovém, nebo nějakém významném měřítku ne. Ale zotročit se dá každý člověk bez ohledu na rasu. Zotročování lidí existovalo ve světě i v moderní době, za kapitalismu i za socialismu a existuje dodnes, navzdory zákazu. Dokonce i v civilizované Evropě, vč. ČR.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Otrok%C3%A1%C­5%99stv%C3%AD

ivzez

Kdyby jen před občanskou válkou…
Bylo to možné i později a je to bohužel
možné i dnes. A nejen v USA…