Ganymede

Mohl mi rentgen nějak ublížit?

Dnes jsem byla na rentgenu (včera co jsem tu psala ohledně toho, jestli mám jít k doktorce. Nakonec jsem šla a mám to podvrtnuté) a četla jsem, že se dávají ochranné věci (nevím, jak se to jmenuje) na reprodukční orgány, aby je záření nepoškodilo, ale mně je nedali. Mohlo mi to nějak ublížit? Udělali doktoři v tomto chybu?

Nejlepší odpověď
dubraro

Podvrtnutý kotník není reprodukční orgán.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Při Tvém problému (pokud si pamatuju kotník) bylo ozáření pouze lokální a krátkodobé, na ten kotník, takže ozáření reprodukčních orgánů nehrozilo. Při „snímkování“ se ochranné prostředky většinou nepoužívají.

Dochy

Lékaři zpravidla vědí co dělají. Kotník je od reprodukčních orgánů dost daleko a rentgen bývá tuším poměrně dost směrový.

hapiky

Pokud nepovažujete za reprodukční orgán kuří oko, tak ne.

ivzez

Ochrana reprodukčních orgánů
by byla na místě při rentgenu kyčlí,
v případě kotníku není potřeba.

mosoj

Tobě ne a těhotná snad nejsi.