Market666

Mohl byste mi někdo dát návod na dělenou stravu/krabič­kovou dietu?

Pořád slyším, jak je krabičková dieta úžasná.. Chtěla bych to také zkusit, ale nechce se mi to hledat všude možně po internetu a ráda bych nějaké ověřené rady či příklady takového jídelníčku. Děkuji moc, můžete posílat třeba i ve Wordu na mail nnhu@seznam.cz :)

Nejlepší odpověď
ReHu

Návod na krabičkovou dietu??? To slyším poprvé.
Co se týče krabiček, jde o to kde bydlíš. Je to forma stravování.
Dostáváš pravidelně v krabičkách jídlo na celý den. Od snídaně přes svačinu, oběd, svačinu a večeři.
Já je beru také a jsem mooooc spokojená.
Ale jsou různé firmy a různé ceny a v tom je obrovský rozdíl.

Zdroj: http://www.jez­kovykrabicky.cz/

Další odpovědi
jmhad

Pohybuji se v oblasti stravování a mohu říci,že krabičková dieta je úžasný fígl používaný k získání zákazníka,stejně jako různými šarlatány a také odborníky jiné doporučené diety či přípravky.
Vezměte si jen jednu základní věc-každý jsme jiný,každý potřebujeme jinou skladbu takové diety,jinou výši kalorií,sacharidů a dalších. Krabičky jsou zpravidla stejného obsahu pro všechny a ten,kdo vybíral jídla do krabiček dávaná, zcela výjimečně má nějaký certifikát na dietní stravování.Další věcí je dodržení tzv. teplotního řetězce.Taková jídla by měla být po uvaření ihned dána do oněch krabiček a okamžitě zchlazena „šokerem“ na teplotu do 5 stupňů a pak rozvážena v chladícím voze.A doma zase hned do chladničky. Takový malý šoker pro pár krabiček stojí asi 80 tisíc a auto poněkud více.
A ono to zchlazení chvilku trvá a tomu by mělo odpovídat i vybavení a technologie-postup kdy co uvařit,zabalit,zchla­dit, odvézt.A tohle v obyčejné hospodě či závodní nebo veřejné jídelně nelze hned tak zajistit. Dojel na to i APETIT,který s něčím poctivým způsobem podobným cca před 5 lety začal a loni skončil v dluzích . Je to pro někoho jen dobrý kšeft s důvěřivostí lidí,kteří při zajišťování si zdraví nehledí na peníze.U nás s tím šéf také přišel.Koupím krabičky,něco tam dáme a povezeme dodávkou za 250,–na den.Rychle couvnul,když zjistil pracnost,nutné vybavení či pokutu od hygieniků nebo i odliv zákazníků,kteří zjistí,že je ten módní hit není k ničemu.
Pokud chcete nějakou dietu,stanovte si ji sama.K tomu mohu doporučit http://www.ka­loricketabulky­.cz/.
Tam si zadáte svoje hodnoty i to,čeho chcete dosáhnout a když budete poctivě vyplňovat,časem získáte přehled a praxi co smíte a co můžete.Sním rohlík,ale nemusím hned běžet k počítači.Dám na papír a v poledne či večer zapíšu.A tabulky mi řeknou-dneska jsi to přehnal v sacharidech,v ka­loriích, v cholesterolu,v tu­cích a pod.A protože vidím která jídla mi to způsobila, přizpůsobím se.Já třeba byl půl roku přesvědčen,jak mi na cukr prospívá 100% celozrnné chlebíčky mutigrain.Teď jsem došel k poučení,že tabulka čokolády je vhodnější,zejména když má 70 či 80% kakaa.
Když chci brát dietu vážně,musím se jejími zásadami prokousat sám!

Zdroj: http://www.ka­loricketabulky­.cz/

Děda Louda

Motáš dohromady dvě pojetí tzv. zaručených diet.
Na krabičkové diety koukni na:

http://ekonomi­ka.idnes.cz/test-krabickovych-diet-katastrofa-vetsina-se-k-hubnuti-vubec-nehodi-11v-/test.aspx?c=A120126­_184613_ekono­mika_brm

Honza2

Dnes vyšel na Idnes článek:
Test krabičkových diet – katastrofa. Většina se k hubnutí vůbec nehodí
viz. odkaz:

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/test-krabickovych-diet-katastrofa-vetsina-se-k-hubnuti-vubec-nehodi-11v-/test.aspx?c=A120126­_184613_ekono­mika_brm