jiribrunik

Mohl bych si v oku tornádu zapálit cigaretu sirkou?

Odpovědi
Emefej

Měl bys jiné starosti, než si vykuřovat.

Dochy

Řekl bych že těžko. Oko tornáda (narozdíl od hurikánu) bude mít tak asi několik centimetrů – až desítek centimetrů a kvůli pohybu tornáda se v něm neudržíš ani kdyby bylo dostatečně velké. Je také otázkou, jestli se tam na nějaký klid, byť jen v rozsahu několika centimetrů, můžeš spolehnout. Ono oko hurikánu má v průměru několik kilometrů až několik stovek kilometrů – tedy srovnatelný rozměr nebo výrazně větší než je jeho výška. To dovoluje aby tam byli zcela jiné poměry než ve středu tornáda, které je úzké a vysoké.

Ametyst

Ne, proto se do oka tornáda umisťují nepolepšitelní kuřáci, aby se odnaučili kouřit.:-))

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

Omlouvám se. Tu odpověď uživatele Dochy jsem ohodnotit neměl. Unáhlil jsem se.

Příště snad budu pozornější.

anonym

@Dochy:
Tornáda mají průměr 100–600 metrů. Největší naměřená pak od 600–750 metrů. Několik přesných měření prokázalo dostatečnou klidnou zónu uprostřed pro možnost klidného pohybu člověka spolu s tornádem. Otázka zní, zda by byl uvnitř dýchatelný – dle mého ano. Ovšem že by se někdo ve zdraví do středu tornáda dostal …

Dochy

„Tornáda mají průměr 100–600 metrů“ – to bereš jaký průměr. Oblast celého přízemního působení? To by být mohlo. Ale ten hlavní chobot takový průměr téměř jistě nemá. A už vůbec ne v ČR, kde moc podmínky pro vytvoření pořádného tornáda nejsou