bramburek

Mohl bych se zeptat jestli by mi někdo mohl určit větné členy u této věty?

Nejtypičtějším znakem pro gotiku je lomený oblouk vysokých oken
Doplňuji:
Takže přísudek = je znakem

Nejlepší odpověď
annas

Nikdo by je nemohl určit. Tím byste přišel k hotovému. Jen naznačím otázky – větné členy si pojmenujte sám.

Kdo, co – podmět -podst. jm. v 1. p.
Co dělá podmět – jediné sloveso tvoří přísudek jmenný se sponou – základní větná dvojice.
Který oblouk – lomený.
Který oblouk – oken (okenní).
Jakých oken – vysokých.
Jakým znakem – nejtypičtějším.
Kterým znakem – pro gotiku (gotickým).

Doplňuji:
Ano.