JájsemRaibek

Mohl bych emigrovat z ČR do některé africké země – tedy obráceně než putují emigranti?

Že chystají stížit šanci na opuštění Afriky z důvodu velkého přílivu uprchlíků chápu, ale je možné, že bych měl, či neměl problémy, pokud bych chtěl uprchnout do některé z afrických zemí?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Za Krejčířem? 🙂

Pokud není vydán nějaký zákaz, což nevím o něm, tak můžeš. Některé státy (v africe asi všechny) s náma mají vízový styk, tak musíš žádat o vízum.
Doplňuji:
Pokud bys jel tou jejch pašeráckou lodí, tak by s tebou nakrmili žraloky:-) Jsem si jistá, že bys tam o azyl nestihl požádat.

Další odpovědi
Drap

Klidně můžeš. Začni balit.

Agneta

Důležité pro tebe bude vědět, že když jde v Africe běloch po ulici, tak na něho plivají – ti pánové, co sedí celý den opření o zeď – mají se dobře, pracovat nemusí – to dělají jejich ženy, aby mohly jejich rodiny přežít. Před pár týdny jsem viděla na letišti (v zahraničí) u pasové kontroly černocha z nejvyšší sociální vrstvy (z Afriky) opravdu milionáře, který celou dobu jen stál a nehnul prstem – a jeho žena byla zodpovědná za jejich čtyři zavazadla, která musela nosit, nebo přemísťovat (ve frontě) – a byly to kufry a tažky bez koleček :D
Doplňuji:
Oba byli kolem padesátky:D

johana 56

Se získáním víza by určitě nebyly problémy.
Po nedávné návštěvě městečka Sal Rei na ostrově Boa Vista jsem ráda,že žiju v ČR.Stojí za to vidět jinou kulturu,ale raději rychle domů…

gecco

Pravděpodobně bys problém získat vízum a trvalý pobyt neměl – ale napadá tě nějaký rozumný dovod – proč??
😉
Vzpomínám si na jeden vtip z doby nedávno minulé…

  • Co byste udělal, kdyby se otevřely hranice na ČSSR západ?
  • Vylezl bych na strom, aby mne migranti neušlapali.
  • A co byste udělal, kdyby se otevřely hranice ČSSR na východ?
  • Taky vylezl na strom – abych viděl toho vo*a, kterej tam půjde.

___
BTW – tenhle ze ´současnosti´ se mi taky líbí:
Nový prezidentský kandidát Vladimir Putin slíbil napravit chyby učiněné vládou premiéra Putina, která zdědila binec vytvořený bývalým prezidentem Putinem.