JájsemRaibek

Mohl bych dostat pokutu, pokud bych zaparkoval ve vyobrazeném místě?

https://ctrlv­.cz/IRao
Z mého pohledu má svislá dopravní značka přednost před vodorovnou, tudíž pokutu bych dostat neměl. Má však tato vodorovná značka smysl?
Možná bych se hádal, pokud bych tvrdil, že od značky vpravo je parkoviště (nebo snad vlevo?), ale naštěstí svislá stojí přesně uprostřed.
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi bys pokutu dostal, protože to vodorovné značení zakazuje parkování na přístupu ke schodišti a před vjezdem na parkoviště. Ta svislá značka nemá s parkováním na hlavní komunikaci nic společného.

Další odpovědi
Arne1

Podle mne je ta svislá značka k tomu prostoru za ní.

jáára

Na tomhle nemáš zastavit ani během provozu. Jakože když si dopravní situace žádá zastavit… Ale ty musíš zastavit už před tím nebo až za tím.

cukrar

Svislá dopravní značka se umístuje před nebo za místo, které má značka upravit?