Gestas

Mohl by si to dnes dovolit ze svého platu dělník ve sklárnách?

Můj praděda v 30. letech pracoval jako dělník ve sklárnách (tuším že foukal sklo). Ze svého platu dokázal uživit manželku, která byla doma a tři děti. K tomu měl ještě hypotéku na dům a pozemek o velikosti 2000m čtverečních. Je pravda, že žili dost skromně (celá pětičlenná rodina žila v jednom pokoji a kuchyni, druhý pokoj s druhou kuchyní pronajímali, určité množství potravin si vypěstovali na malém políčku).
Ale stejně. Mohl by si to dnes dovolit dělník ze skláren ze svého platu?

Odpovědi
autacek

Mohl.

Klaproth

Tohle si dnes můžou dovolit dokonce i lidé, kteří nepracují.

Kryšpín

Když je průměrný plat 33 tisíc tvrdých českých tak pravděpodobně ano

Kepler

Určitě mohl. Ještě by mu zbylo na auto a 1× ročně dovolenou u moře.