Moniccc

Mohl by se ucpat odpad, jestliže mi tam spadl uzávěr od čistícího prostředku?

Zdravím, umývala jsem sprchový kout a oddělala jsem krytky z odtýkání, abych je mohla pořádně očistit, nechala jsem na nich působit prostředek a mezitím jsem chtěla umýt sprch. kout, ale jak jsem měla to odtýkání bez krytky, spláchl se mi tam uzávěr od čistícího prostředku. Takový ten, co je na prostředcích na umývání záchodů, jak ten obal vypadá jak krk husy… Mám se bát, že se by se to mohlo ucpat? Zatím voda odtéká normálně, ale pro jistotu se ptám… Děkuji a přeji krásný víkend!

Ještě doplním, že ten vršek od prostředku není vidět, ani ho nenahmatám. Jen jsem viděla, jak tam spadl, a než jsem se zohnula, byl fuč… Tak snad to bude OK, máme novou koupelnu a nechtěla bych, aby se hned musel řešit nějaký problém. Díky :)

Nejlepší odpověď
kodl67

Jestli se dostane přes sifon do odpad. trubky, tak on už někam doputuje, nejspíš do ČOV. Jestli zůstane v sifonu, doporučuju vytáhnout, jinak nebude pořádně nebo vůbec odtékat voda.

Další odpovědi
Kepler

Těžko říct, neznám průměr odpadního potrubí a jestli tam je sifon, ale je možné, že se to šprajcne v prvním koleni a pak se na to začnou chytat další věci. Mně se ucpal sifon pod záchodovou mísou držákem na WC bloky + prázdnou tubou od zubní pasty.

UltraFan

Ahoj, hele, s jistotou se to říci nedá, ale spíše ne 🙂 Z vlastní zkušenosti mi tam také již spadlo plno věcí a víčko od čistícího prostředku taky 🙂 Pozoruj vodu, jestli dobře odtýká 🙂