Boy 13

Mohl by mít tento ,,zlozvyk" neblahé dopady na mé zdraví do budoucna?

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale nedávno mě napadlo, jestli tento zlozvyk dejme tomu mi nemůžu ublížit. O co jde. Někdy, třeba o víkendu, ležím v posteli a koukám na filmy a při tom třeba vypíju litr, litr a půl vody. Ale hned jak se napiju, tak si lehnu a někdy piju i v leže. Nemůže to poškodit ledviny, když v leže člověk vypíje větší objem tekutin (např. ten litr čisté vody)? Děkuji.

Nejlepší odpověď
da ny

Nepíšete, v jakém časovém úseku vypijete ten litr a půl vody.
Příjem většího množství tekutin najednou Vám může ublížit, když sedíte nebo stojíte. Nejde o polohu, ale o to větší množství, které může zlikvidovat ledviny.
Pokud pracujete jako foukač skla, u Vysoké pece, půl litru tekutin ve vás snadno „zasyčí“.
Tekutiny je vhodné dávkovat rozumně, během dne. Už půl litru je mnoho.
Lidské tělo si lépe poradí s nižším příjmem tekutin než s přehnanými 3 nebo 4 litry za den. To je tak na horké letní měsíce a ohromné tělo, práci v extrémních podmínkách.

Další odpovědi
Drap

Ne, nemůže

Mc Merkurion

… no, když to nejni u dna v rybníku, tak asi moc ne …

Emefej

Ano, válet se o víkendu v posteli se může časem na zdraví negativně projevit. Alespoň malou část víkendu věnuj aktivnímu pohybu.

paul1

Tak to nevím. Já jsem před vojnou popíjel dost pivo, chodili jsme na pivo s partou tzv. santusáků, byli to většinou starší kluci, první dvě – tři piva vypili v zubech. My jsme to po nich zkusili, ale většinou jsme hned běželi na WC si odlehčit vrchní částí těla (tzv. šavle). Postupně jsme se přizpůsobili, rekord jsem měl 17 desítek ze večer.
To jsme ale dělali takovou pivní turistiku – v každé hospodě jedno pivo, někdy i dvě a šlo se dál. Takže jsem je pil vsedě a mezitím i něco rozchodil. Po vojně jsem se oženil a byl šmytec. Teď tak jedno po obědě. To nadměrné pití následky nezanechalo, měl jsem tenkrát trochu takový „pivní pupek“, ale na vojně se rychle ztratil, hodně jsme tam běhali – na rozcvičku, potom na snídani, na oběd i na večeři a někdy i v maskách

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.