Avatar uživatele
Boy 13

Mohl by mít tento ,,zlozvyk" neblahé dopady na mé zdraví do budoucna?

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale nedávno mě napadlo, jestli tento zlozvyk dejme tomu mi nemůžu ublížit. O co jde. Někdy, třeba o víkendu, ležím v posteli a koukám na filmy a při tom třeba vypíju litr, litr a půl vody. Ale hned jak se napiju, tak si lehnu a někdy piju i v leže. Nemůže to poškodit ledviny, když v leže člověk vypíje větší objem tekutin (např. ten litr čisté vody)? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1112 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Nepíšete, v jakém časovém úseku vypijete ten litr a půl vody.
Příjem většího množství tekutin najednou Vám může ublížit, když sedíte nebo stojíte. Nejde o polohu, ale o to větší množství, které může zlikvidovat ledviny.
Pokud pracujete jako foukač skla, u Vysoké pece, půl litru tekutin ve vás snadno „zasyčí“.
Tekutiny je vhodné dávkovat rozumně, během dne. Už půl litru je mnoho.
Lidské tělo si lépe poradí s nižším příjmem tekutin než s přehnanými 3 nebo 4 litry za den. To je tak na horké letní měsíce a ohromné tělo, práci v extrémních podmínkách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, nemůže

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, když to nejni u dna v rybníku, tak asi moc ne …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano, válet se o víkendu v posteli se může časem na zdraví negativně projevit. Alespoň malou část víkendu věnuj aktivnímu pohybu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Tak to nevím. Já jsem před vojnou popíjel dost pivo, chodili jsme na pivo s partou tzv. santusáků, byli to většinou starší kluci, první dvě – tři piva vypili v zubech. My jsme to po nich zkusili, ale většinou jsme hned běželi na WC si odlehčit vrchní částí těla (tzv. šavle). Postupně jsme se přizpůsobili, rekord jsem měl 17 desítek ze večer.
To jsme ale dělali takovou pivní turistiku – v každé hospodě jedno pivo, někdy i dvě a šlo se dál. Takže jsem je pil vsedě a mezitím i něco rozchodil. Po vojně jsem se oženil a byl šmytec. Teď tak jedno po obědě. To nadměrné pití následky nezanechalo, měl jsem tenkrát trochu takový „pivní pupek“, ale na vojně se rychle ztratil, hodně jsme tam běhali – na rozcvičku, potom na snídani, na oběd i na večeři a někdy i v maskách

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek